Підготовка та захист магістерської роботи
Освітня програма:
Структурний підрозділ:
Назва дисципліни
Підготовка та захист магістерської роботи
Код дисципліни
ОК 9
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
18
Результати навчання
1.Розуміти специфіку та особливості реалізації культурних ідей, образів, та смислів, критично оцінювати можливості їхньої інтерпретації для розв’язання суспільно-значимих проблем. 2. Аналізувати текстові та візуальні джерела інформації щодо культурних явищ та процесів, верифікувати інформацію у відповідності до професійних задач. 6. Вільно спілкуватися державною та іноземною мовами усно і письмово для обговорення професійних питань, презентації результатів досліджень та проектів. 7. Оцінювати історичні здобутки та новітні досягнення культурології. 8. Приймати ефективні рішення щодо розв’язання складних задач і практичних проблем культурного розвитку суспільства. 12. Збирати, аналізувати та оцінювати емпіричні факти та здійснювати їх інтерпретацію у відповідності до сучасних теоретичних уявлень відповідного напряму культурології.13. Планувати і виконувати наукові та прикладні дослідження у сфері культурології, генерувати та перевіряти гіпотези, збирати докази та аргументувати висновки.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку написання магістерської роботи студенти мають знати теоретичний зміст предметної області: систему культурологічних ідей, підходів, концепцій, теорій, поняття та принципи культурних явищ і процесів.
2. Вміти збирати, систематизувати, аналізувати та інтерпретувати інформацію щодо культурних об’єктів та практик; прогнозувати перспективи розвитку феноменів та процесів культури в сучасному світі.
Володіти навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно політичних, економічних, культурно-мистецьких подій та явищ; використання іншомовних фахових культурологічних інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Магістерська робота є важливою частиною процесу здобуття освіти і покликана інтегрувати науковий, освітній і виробничий чинники в навчальному процесі. У ході підготовки магістерської роботи та під час її публічного захисту студенти мають продемонструвати здобуті знання, вміння і практичні навички, способи мислення, професійні, світоглядні і громадянські якості. Йдеться про набуття компетентностей, володіння якими студент засвідчує на певному рівні навчання. Магістерська робота передбачає розв’язання складної спеціалізованої задачі або практичні проблеми культурології, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов. У процесі виконання магістерської роботи у студента закріплюються здатності до критичного мислення, навички генерування нового знання, розвивається звичка до самосійної сумлінної праці на основі самопримусу, посилюються вміння щодо організації та реалізації діяльності у галузі культури. Публічний захист дає досвід, необхідний у подальшій роботі за фахом.
Рекомендована та необхідна література
Стандарт вищої освіти за спеціальністю 034 «Культурологія» для другого (магістерського) рівня вищої освіти. (2020 ). Положення про систему виявлення та запобігання академічного плагіату у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (2020). Положення про організацію освітнього процесу у Київському університеті імені Тараса Шевченка. К: ВПЦ «Київський університет», 2018. Ковальчук В.В., Моїсєєв Л.М. Основи наукових досліджень. К.: ВД «Професіонал», 2005. Основи методології та організації наукових досліджень: Навч. посіб. /за ред. А. Є. Конверського. К.: Центр учбової літератури, 2010. Основи науково-дослідної роботи: Навчальний посібник / за ред. А.Є.Конверського. К.: ВПЦ «Київський університет», 2004. Эко У. Как написать дипломную работу. Гуманитарные науки: учеб.-метод. пособие. М.: Книжный дом «Университет», 2003.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка магістерської роботи: 60/ 100 балів.
Мова викладання
українськa
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Марія
Михайлівна
Рогожа
Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет
Філософський факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет