Експериментальна психологія

Освітня програма: Практична психологія ОС бакалавр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Експериментальна психологія
Код дисципліни
ОК 03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати: місце експериментальної психології у системі психологічних наук; основні нормативи наукового мислення; специфіку методологічних принципів досліджень; зміст та структуру базових психологічних категорій; особливості структури наукового дослідження; специфіку типології наукового дослідження; особливості розробки методологічного та процедурного розділів програми дослідження. Вміти оперувати категоріально-понятійним апаратом експериментальної психології; аналізувати оригінальну літературу з експериментальної психології; характеризувати розвиток уявлень про предмет, завдання і значення експериментальної психології; володіти основними методами психологічного дослідження; розробляти методологічний та процедурний розділи програми; формулювати наукову проблему, тему дослідження, його загальну гіпотезу; визначати об’єкт та предмет дослідження; визначати мету та задачі дослідження; аналізувати наукову літературу з теми дослідження.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні нормативи наукового мислення; специфіку методологічних принципів досліджень; зміст та структуру базових психологічних категорій; особливості структури наукового дослідження; специфіку типології наукового дослідження; особливості розробки методологічного та процедурного розділів програми дослідження; специфіку постановки наукової проблеми, її типів, базових характеристик наукової проблеми; особливості мети та задач дослідження. Вміти самостійно аналізувати оригінальну літературу з експериментальної психології; характеризувати розвиток уявлень про предмет, завдання і значення експериментальної психології; володіти основними методами психологічного дослідження; розкривати психологічний зміст понять та термінів експериментальної психології. Володіти елементарними навичками сприйняття та аналізу положень експериментальної психології, особливостей структури наукового дослідження.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовний модуль 1. НАУКОВЕ МИСЛЕННЯ В ПСИХОЛОГІЇ ТА РОЗРОБКА ІДЕЙ ДЛЯ ПСИХОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ. Змістовий модуль 2. ПРИНЦИПИ ПОБУДОВИ ТА ПРОВЕДЕННЯ НАУКОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ. ІНТЕРПРЕТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ТА ФОРМУЛЮВАННЯ ВИСНОВКІВ ПСИХОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ.
Рекомендована та необхідна література
1.Кравчук С. Л. Експериментальна психологія: теорія і практика психологічного експерименту: підручник / С. Л. Кравчук. – К.: «Київський університет», 2008. – 287 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Експрес опитування, тестування, наукова робота, іспит. Семестрове оцінювання: 1. експрес опитування – від 1 до 4 балів; 2. доповіді – від 1 до 15 балів; 3. тестування (з набору суджень вибрати вірні) – від 1 до 4 балів; 4. виконання завдань з самостійної роботи – від 1 до 7 балів. Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання за першим та другим змістовими модулями, складає 36 балів. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за першим та другим змістовими модулями, складає 60 балів. Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Світлана Леонтіївна Кравчук
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти