Міжнародне співробітництво в сфері рекреації та туризму

Освітня програма: Географія рекреації та туризму. Магістр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Міжнародне співробітництво в сфері рекреації та туризму
Код дисципліни
ОК.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Р03. Вільно спілкуватися та представляти власний інтелектуальний доробок фахівцям та не фахівцям, знати та вміти застосовувати інформаційно-комунікаційні технології, та вільно спілкуватися із професійних і наукових питань українською та будь-якою іншою іноземною мовами, усно й письмово. Р07. Володіти фахово-орієнтованими знаннями та навичками, брати участь у розробленні програм та стратегій міського та регіонального розвитку, плануванні територій різного ієрархічного рівня та вміти застосовувати фахово-орієнтовані знання у професійній освітній діяльності. Р09. Проводити фахову оцінку програм, стратегій і планів розвитку територій, здійснювати їхню геоекологічну і соціально-економічну експертизу та моніторинг, а також знати основні принципи організації та функціонування підприємств у сфері управління природокористуванням, трудовими ресурсами та господарською діяльністю, зокрема, в галузі рекреації та туризму, рекреаційного природокористування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Успішне опанування блоком дисциплін вільного вибору спеціалізації «Географія рекреації та туризму», освітньої програми «Економічна географія», освітнього рівня «Бакалавр», спеціальності 106 Географія, галузі знань 10 Природничі науки. 2) Знання і розуміння фахової географічної предметної області і професії. Здатність до використання у професійній діяльності існуючих загальних та спеціальних географічних теоретичних моделей та практик.
Зміст навчальної дисципліни
дисципліна присвячена поглибленому вивченню теоретичних, методичних та практичних аспектів організації міжнародного співробітництва у галузі туризму та рекреації; дослідженню основних агентів міжнародного співробітництва на різних рівнях організації екосистеми туризму в Україні та в різних країнах світу; розкриттю ролі та значення діяльності ЮНВТО та інших міжнародних організацій; характеристиці особливостей стану міжнародного співробітництва у галузі туризму та рекреації України та різних країн світу та розробці практичних рекомендації щодо його оптимізації. забезпечити студентам поглиблені знання теорії і практики організації міжнародного співробітництва у галузі туризму та рекреації, надати систематизовані та узагальненні знання про систему, основних агентів та форми міжнародного співробітництва, ознайомити з можливістю застосування базових теорій і методів географії туризму, розвинути практичні навички та уміння здійснювати географічний аналіз ресурсного потенціалу розвитку туристичних дестинацій, як потенційних партнерів окремих областей та України в цілому; сформувати базовий рівень знань щодо форм міжнародного співробітництва у галузі туризму та рекреації та практичні навички їх аналізу та оцінки.
Рекомендована та необхідна література
Туризмологія: концептуальні засади теорії туризму / В.Федорченко, В.Пазенок, О.Кручек та ін. К.ВЦ «Академія».2013.368 с. 2. Смаль І.В. Основи географії рекреації і туризму. Ніжин: Вид-во НДПУ імені Миколи Гоголя, 2004. 264 с. Фоменко Н.В. Рекреаційні ресурси та курортологія. К.: Центр навчальної літератури, 2007. 312 с. 3. Любіцева О.О., Панкова Є.В., Стафійчук В.І. Туристичні ресурси України. Навчальний посібник. К.: Альтерпрес, 2007. 369 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання виконання завдань семінарських робіт, модульна контрольна робота, залік
Мова викладання
англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олена Олександрівна Мотузенко
Географії України
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Географії України
Географічний факультет