Фізика атмосфери. Редакція 2019

Освітня програма: Метеорологія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Фізика атмосфери. Редакція 2019
Код дисципліни
ОК 5.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
10
Результати навчання
Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад Землі як планетарної системи та її геосфер (ПР6) Вміти виконувати дослідження атмосфери та інших геосфер за допомогою кількісних методів аналізу (ПР-9) Аналізувати склад і будову атмосфери та інших геосфер у різних просторово-часових масштабах (ПР-10) Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в науках про Землю відповідно до спеціалізації. (ПР-12) Знати закономірності виникнення і розвитку атмосферних процесів і явищ; вміти ідентифікувати, прогнозувати, моделювати атмосферні процеси і явища. (ПР-16)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсу з фізики, математики, загальної метеорології, термодинаміки атмосфери. 2.Знання теоретичних основ метеорології, законів фізики, зокрема фізики атмосфери, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між явищами та процесами, що відбуваються в атмосфері. Володіння основними законами та закономірностями сучасної теоретичної метеорології.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна присвячена вивченню структури та будови атмосфери; основних фізичних процесів, що відбуваються в земній атмосфері; розглядає динамічні процеси на різних рівнях в атмосфері. Курс складається з двох змістових модулів. Перший модуль – «Склад атмосфери. Статика атмосфери» розглядає структуру атмосфери та основні метеорологічні процеси, що протікають в сухій та вологій атмосфері. Другий модуль - «Динаміка атмосфери. Тепловий стан турбулентної атмосфери» розглядає елементи та моделі рухомої атмосфери; турбулентний тепловий обмін.
Рекомендована та необхідна література
1. Школьний Є.П. Фізика атмосфери: Підручник/Є.П. Школьний–Одеса:2005, 507с. 2. Tsonis A. A. An Introduction to Atmospheric Thermodynamics. Cambridge University PressThe Edinburgh Building, 2007. – p.199. 3. Основи фізики атмосфери та навколишнього середовища: навчальний посібник: /В.І. Клапченко та ін. – К.: КНУБА, 2014.–128с. 4. Волошина Ж.В.. Фізика атмосфери (задачі і вправи):Навчальний посібник/ Ж.В. Волошина, О.В. Волошина – К. КНТ:2007. – 256 с. 5. Гончарова Л.Д. Клімат і загальна циркуляція атмосфери: навчальний посібник / Гончарова Л.Д., Серга Е.М., Школьний Є.П. – К. : КНТ, 2005. – 251 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Максимальна оцінка становить 100 балів, 60 із яких студент може набрати в ході семестрового контролю і 40 балів – на іспиті. Обов’язковим для іспиту є відпрацювання всіх практичних робіт та написання модульних контрольних робіт.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ростислав Васильович Олійник
Метеорології та кліматології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Метеорології та кліматології
Географічний факультет