АГРАРНЕ ПРАВО

Освітня програма: Право. Бакалавр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
АГРАРНЕ ПРАВО
Код дисципліни
ДВВ.10.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: знаходити рішення, готувати позови та юридичні консультації щодо розв’язання практичних ситуацій, пов’язаних із застосуванням приписів аграрного та іншого законодавства у сфері правового регулювання аграрних відносин; демонструвати зрозумілі та недвозначні висновки, знання, пояснення, ідеї, що їх обґрунтовують, власний досвід в галузі регулювання аграрних відносин; обирати самостійно способи захисту порушених прав суб’єктів аграрних правовідносин.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: загальну теорію держави і права, навчальні дисципліни «Земельне право», «Цивільне право», «Госпо-дарське право», «Конституційне право», «Екологічне пра-во», «Податкове право». Вміти: проводити теоретичний та компаративний аналіз правових явищ і тенденцій у сфері виробництва і реалізації сільськогосподарської продукції і на цій основі формувати свій загальний і професійний світогляд щодо реформування аграрних відносин, системи, структури і змісту аграрного права. Володіння навичками: тлумачення правових норм, проведення порівняльно-правового дослідження, застосовування на практиці норма-тивно-правових актів законодавства.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна знайомить студентів з методологічними, доктринальними, конституційними основами правового регулювання аграрних відносин в Україні; основними формами, шляхами і наслідками здійснення аграрної реформи; особливостями об’єктів, суб’єктів, змісту аграрних правовідносин; специфікою публічного адміністрування аграрних правовідносин, правового забезпечення сталого розвитку сільських територій та доступу до аграрних ринків; особливостями правового становища виробників сільськогосподарської продукції та специфікою правового регулювання виробництва ними сільськогосподарської продукції в умовах членства в СОТ та асоційованого членства в ЄС.
Рекомендована та необхідна література
1. Аграрне право: підруч. / за ред. А.М. Статівки. Харків. Право, 2018. 416 с. 2. Аграрне право України. Навч. посіб. / за ред. Т.Є. Харитонової, І.І. Каракаша. Одеса: Юрид. літ., 2017. 436 с. 3. Актуальні проблеми правового регулювання аграрних. Земельних, екологічних та природоресурсних відносин: монографія / від. ред. Т.Є. Харитонова, І.І. Каракаш. Одеса: Гельветика, 2018. 722 с. 4. Багай Н.О. Теоретичні проблеми розвитку аграрного за-конодавства України: монографія. Івано-Фр.: Супрун В. П., 2020. 305 с. 5. Долинська М.С., Заболотна Н.Я., Марич Х.М. Аграрне право: навч. посіб. Львів: Навчально-науковий ін-т пра-ва, психології та інноваційної освіти Нац. ун-ту «Львівська політехніка», 2020. 252 с. 6. Марченко С.І., Новак Т.С. Проблеми організаційно-правових форм господарювання в аграрній сфері. Пра-во. Людина. Довкілля. 2021. Т. 12. № 4. http://journals.nubip.edu.ua/index.php/Pravo/article/view/15782
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота. Доповідь (виступ на задану тему), доповнення доповіді, експрес опитування, розв’язання казусу, самостійна робота, тестування (з набору суджень вибрати вірні), модульний контроль.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде семінарські заняття. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. У випад-ку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в поза аудиторний час впродовж 7 днів після пропущеного заняття в час консультацій викладача. Відпрацювання здійснюється шляхом усного опитування чи виконанням іншого типу зав-дання, встановленого викладачем. За невідпрацьовані занят-тя бали не нараховуються. Наприкінці семестру пропущені заняття не відпрацьовуються. За невідпрацьовані заняття ба-ли не нараховуються.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра земельного і аграрного права
Навчально-науковий інститут права