Кліматологія. Редакція 2019

Освітня програма: Метеорологія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Кліматологія. Редакція 2019
Код дисципліни
ОК 29.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад Землі як планетарної системи та її геосфер (ПР-06). Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в науках про Землю відповідно до спеціалізації (ПР-12). Знати властивості та закономірності взаємодії складових кліматичної системи Землі, закономірності формування і зміни клімату (ПР-17)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. успішне опанування дисципліни «Метеорологія»; 2. знання теоретичних основ атмосферних процесів і явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Кліматологія» є однією із складових комплексної підготовки спеціальності «Науки про Землю» за програмою «Метеорологія». В процесі вивчення дисципліни розглядаються основні кліматоутворювальні чинники і процеси; кліматична система і взаємозв’язки між окремими її компонентами; основні риси теплового режиму, вологообігу і загальної циркуляції атмосфери; глобальні поля метеорологічних величин; основи класифікації і районування клімату; географічні типи кліматів; основні типи мікрокліматів.
Рекомендована та необхідна література
1. В р у б л е в с ь к а О . О . , К а т е р у ш а Г . П . , Г о н ч а р о в а Л . Д . Кліматологія. Одеса: Екологія, 2013. 344 с. 2. В о д ч и ц ь О . Г . , З а т у л а В . І . Основи метеорології і кліматології. Київ: НАУ, 2017. 360 с. 3. ДСТУ 3992– 2000. Кліматологія. Терміни та визначення основних понять. Київ: Держстандарт України, 2001. 40 с. З а т у л а В . І . Річний хід температури повітря та показники термічної океанічності клімату України. Фізична географія та геоморфологія. 2018. Вип. 1(89). С. 77-83. 4. З а т у л а В . І . , З а т у л а Н . І . Річна амплітуда температури повітря і континентальність клімату України. Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. 2013. Т. 4(31). С. 95-101. 5. З а т у л а В . І . , З а т у л а Н . І . Термічна океанічність клімату України. Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. 2016. Т. 1(40). С. 104-111.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції. Практичні роботи
Методи та критерії оцінювання
рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами усного опитування й написання письмових контрольних робіт, а також підсумкового іспиту.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Василь Іванович Затула
Метеорології та кліматології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Метеорології та кліматології
Географічний факультет