Інформаційний менеджмент

Освітня програма: Архівістика та управління документацією

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Інформаційний менеджмент
Код дисципліни
ОК 19.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати історію формування та становлення інформаційного менеджменту. тенденції його розвитку в Україні та за рубежем.. Знати теоретичні, методологічні та правові підстави інформаційного менеджменту, його понятійно-термінологічний апарат, основні положення нормативно-правових актів, що регулюють діяльність інформаційних систем з урахуванням специфіки архівної галузі. Знати особливості управління інформаційною діяльністю організації, установи, підприємства в надзвичайних умовах, зумовлених природними катаклізмами, пандемією та війною, опанувати основи стратегічного та оперативного планування інформаційної роботи. Вміти забезпечувати інформаційний сервіс архівних установ і надання інформаційних послуг. Вміти створювати документно-інформаційні проекти, презентувати і захищати їх. Вміти застосовувати набуті знання з інформаційного менеджменту в навчальній та дослідницькій діяльності, в громадському та особистому житті.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати сутність і особливості управлінської діяльності в контексті сучасної державної програми цифровізації країни, новітні інформаційні технології, найбільш доступну навчальну літературу з інформаційного менеджменту, відомих фахівців з цієї справи, мати поняття про роль менеджменту та інформаційних ресурсів в документообігу, в архівній справі. 2. Вміти самостійно опрацьовувати вітчизняну і зарубіжну наукову та навчальну літературу з дисципліни, критично оцінювати її, створювати і презентувати найпростіші управлінські рішення у сфері інформатизації архівів та застосування цифрових технологій. 3. Володіти базовими термінами і поняттями, навичками і методами роботи з комп'ютером та іншими інформаційними засобами оргтехніки, специфікою їх використання у практичній діяльності архівістів.
Зміст навчальної дисципліни
Предметом навчальної дисципліни є тенденції розвитку теоретичних знань і практичних умінь з інформаційного менеджменту, управлінські методи інформаційної діяльності, новітні інформаційні технології, способи їх застосування в організації, установі та підприємстві з акцентом на архівну сферу та документообіг. Вивчення дисципліни спрямоване на формування у студентів - майбутніх фахівців з архівістики та управління документацією сучасного розуміння соціокультурної ролі інформації та наукових основ управління інформаційними системами в організаціях, установах, на підприємствах, в автоматизованих системах моніторингу і управління з тим, щоб набуті знання, компетенції та практичні навики використовувати в подальшому навчанні та в професійній діяльності. У зв'язку з цим особлива увага приділяється опануванню студентами методикою застосування новітньої оргтехніки та інформаційних технологій в архівний сфері та управлінні документацією.
Рекомендована та необхідна література
1. Білущак Т. М. Менеджмент архівної діяльності : навч. посіб. Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2017. 240 с. 2. Бородкіна І.Л., Матвієнко О.В. Практичний курс з вивчення комп’ютерних технологій підготовки даних.- К.:Центр навчальної літератури, 2004.-448 с. 3. Глівенко С.В., Лапін Є.В., Павленко О.О. та ін. Інформаційні системи в менеджменті: Навч. посібник - Суми: ВТД "Університетська книга", 2005. 407 с. 4. Жежнич П. І. Технології інформаційного менеджменту.Навчальний посібник. Львів: Видавництво Львівcької політехніки, 2010. 260 с. 5. Калакура Я.С. Менеджмент в архівній справі. Курс лекцій: Навчальний посібник.К.: ВПЦ «Київський університет», 2018.240 с.. 6. Матвієнко О. В. Основи інформаційного менеджменту: Навч. посіб. — К.: Центр навч. літ., 2004. 124 с 7. Матвієнко О.В. Інформаційний менеджмент. Опорний конспект лекцій у схемах і таблицях : навчальний посібник / О.В. Матвієнко, М.Н. Цивін. - К.: Видавничий дім "Слово", 2007. 200 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота, семінари, контрольна робота, творчі завдання, усне опитування, тестові завдання, презентації, захист творчих проектів, іспит
Методи та критерії оцінювання
1. Контрольна робота з тем ЗМ1 (творчі завдання): РН 1.1, 1.2. — 10 балів/ 6 балів. 2. Контрольна робота з тем ЗМ2 (творчі завдання): РН 1.4., 2.1.— 10 балів/ 6 балів. 3. Індивідуальні завдання 1: РН 1.2. - 5 балів/ 3 бали. 4. Індивідуальні завдання 2: РН 2.1, 2.3 - 5 балів/ 3 бали. 5. Оцінювання роботи під час семінарських занять (ЗМ 1): РН 1.1, 1.2 - 10 балів/ 6 балів. 6. Оцінювання роботи під час семінарських занять (ЗМ 2): РН 2.1, 2.2, 2.3 - 20 балів/ 12 балів. максимальний бал/ пороговий бал для отримання позитивної оцінки з відповідної форми контролю. підсумкове оцінювання: форма оцінювання – іспит; максимальна кількість балів, які може отримати студент – 40 балів
Мова викладання
Українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки
Історичний факультет