Лабораторний практикум з мікробіології

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Лабораторний практикум з мікробіології
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
27
Результати навчання
ПР01. Демонструвати спілкування в діалоговому режимі з колегами та цільовою аудиторією, ведення професійної наукової дискусії, письмово відображувати та презентувати результати своїх досліджень українською мовою. ПР02. Виявляти можливість спілкування іноземною мовою в діалоговому режимі з колегами та цільовою аудиторією. ПР03. Використовувати теорії і закони математики, фізики, хімії та інших наук для вирішення завдань сучасної біології. ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР07. Демонструвати знання про структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні організації. ПР08. Демонструвати знання фундаментальних біологічних процесів, будови та функцій живих організмів. ПР09. Демонструвати знання про спадковість і мінливість, молекулярні механізми збереження та реалізації генетичної інформації та значення в еволюційних процесах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування науково-теоретичним та практичним матеріалом навчальних дисциплін, які викладаються студентам освітнього рівня «Бакалавр».. 2. Знання теоретичних основ з біохімії, цитології, мікробіології, фізіології, імунології, біофізики. 3. Знання базових принципів основних біологічних методів 4. Володіти елементарними навичками планування та проведення експериментального дослідження у певній галузі біології з метою вирішення конкретної науково-практичної задачі 5. Володіти експериментальними навичками проведення аналітичної оцінки результатів досліджень, що проводяться у різних галузях біології та/або у певній біологічній галузі для вирішення конкретної науково-практичної задачі.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна є базовою дисципліною, що висвітлює методи виявлення, виділення, ідентифікації, зберігання та культивування ґрунтових, промислово важливих, санітарно-показових мікроорганізмів. Розглядаються методи та методичні прийоми підбору оптимального середовища культивування та визначення кінетичних параметрів росту. Значна увага приділяється виявленню основних структурних елементів про- та еукаріотичних клітин. Дисципліна покликана узагальнити уявлення студента про основні методи роботи із біологічними об’єктами різного рівня організації (від цілих організмів та їхніх популяцій), а також надати можливість студенту оволодіти навичками планування та проведення експериментальних робіт із застосуванням різних методів та методичних прийомів для вирішення конкретної науково-практичної задачі.
Рекомендована та необхідна література
1. Михальський Л.О.,Задченко О.С., Степура Л.Г.,Домбровька І.В.,Фуртат І.М.Практикум із загальної мікробіології. За редакцією академіка НАН України В.В.Смірнова. Навчальний посібник для біологічних спеціальностей вищих закладів освіти Київ: Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет”2002.-111с. 2. Радченко О.С., Степура Л.Г., Сергійчук М.Г. Метаболічна активність бактерій. Методичні рекомендації до спецпрактикуму “Фізіологія мікроорганізмів” Київ: Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет”.- 2001.-30с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
- Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 : РН 1.1- 1.3; 2.1-2.2 – 18 балів/ 9 балів 2. Модульна контрольна робота 2 РН 1.4 -1.5; 2.3-2.5 –20 балів/ 10 балів: 3. Модульна контрольна робота 3 РН 1.6; 1.7; 2.6-2.7 –18 балів/ 9 балів; 4. Модульна контрольна робота 4 РН 1.8; 2.8 –18 балів/ 9 балів 5.Звіт з лабораторних робіт (13 робіт): РН 1.1-3.1 - 26 балів /13 балів - підсумкове оцінювання у формі заліку:
Мова викладання
Українська