Авторське право на службові твори
Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Авторське право на службові твори
Код дисципліни
ДВС.32.05.09.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Отримання професійної компетенції в межах освітньо - кваліфікаційного рівня «Бакалавр» за спеціальністю «Правознавство» напряму підготовки «Право» спеціалізації «Трудове право»
В результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен
знати: визначення творчості, як правового явища у різних значеннях; форми та способи здійснення творчості в межах трудових відносин; правові акти, які регулюють творчість; статус осіб, які здійснюють творчість; умови праці, необхідні для творчих працівників; поняття службового твору; порядок розподілу прав на службові твори, договори які укладаються між роботодавцем та працівником з приводу творчості.
вміти: самостійно опрацьовувати наукову літературу по темі, застосовувати норми законодавства про працю, аналізувати судову практику, робити обґрунтовані висновки; готувати експертні висновки по спірних питаннях, обґрунтовувати в процесі наукової дискусії свою правову позицію, виконувати інші види самостійної роботи.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання права інтелектуальної власності на рівні загальних інститутів.
Зміст навчальної дисципліни
Тема № 1. Поняття творчість як юридична категорія в труовому праві та праві інтелектуальної власності.
Тема № 2. Правовідносини, які виникають у зв'язку із реалізацією працівником здібності до творчості; щодо встановлення умов праці для працівників з метою реалізації права на творчість; які виникають у зв'язку зі створенням та використанням результатів творчості.
Тема № 3. Суб'єкти правовідносин, які виникають у зв'язку із творчістю (автор, творчий працівник, гіг-працівник, фізична особа - працівник, фрілансер). Співвідношення зазначених понять. Правовий статус творчого працівника (правосуб'єктність, права і обов'язки, відповідальність та гарантії).
Тема № 4. Співвідношення понять результати творчої діяльності, об'єкти інтелектуальної власності. Поняття службового твору та його ознаки.
Тема № 5. Право на творчість, обов'язок творити. Поняття та особливості захисту суб'єктивного права на творчість.
Рекомендована та необхідна література
Богдан І.А. Право працівника на творчість та його захист. Монографія. - К.:Норма права. - 2021. - 176 с.
Штефан А. С. Авторське право і суміжні права: особливості правової охорони, здійснення та захисту: монографія / А. С. Штефан. — К. : НДІ інтелектуальної власності НАПрНУ, ТОВ «НВП Інтерсервіс», 2017. — 150 с.
Афанасьєва К.О. Авторське право. Практичний посібник. - К.: Атіка, 2006. - 224 с.
Соловйова В. Колізії правозастосування, що виникають при класифікації службовими об'єктів права інтелектуальної власності та набутті роботодавцем і працівником майнових прав інтелектуальної власності на них. - Актуальні питання цивільного та господарського права. - 2008. - №5.
Посібник для суддів з інтелектуальної власності/ Бенедисюк І.М. та інші. - Київ: К.І.С. - 2018. - 424 с.
Захист прав інтелектуальної власності: норми міжнародного і національного законодавства та їх правозастосування. Практичний посібник. – К.: «К.І.С.», 2007.– 448 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Вирішення задач, відповіді на запитання, підготовка доповіді, виконання модульної контрольної роботи (тесту), участь в обговоренні, доповнення, самостійна роботи, у т. ч. заповнення робочого зошиту
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою.
У змістовий модуль 1 входять теми 1 - 2, у змістовий модуль 2 теми 3 – 4, у змістовий модуль, у змістовний модуль 3 теми 5 – 6.
Обов'язковим для заліку є відвідування лекцій і практичних занять, виконання встановлених програмою видів самостійної роботи.
Шкала відповідності (за 100 – бальною шкалою) : 1 – 59 – не зараховано, 60 – 100 - зараховано
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ірина
Анатоліївна
Богдан
Кафедра трудового права та права соціального забезпечення
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра трудового права та права соціального забезпечення
Навчально-науковий інститут права