Бухгалтерський облік

Освітня програма: Економічна кібернетика

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Бухгалтерський облік
Код дисципліни
ОК 24
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН5. Застосовувати аналітичний та методичний інструментарій для обґрунтування пропозицій та прийняття управлінських рішень різними економічними агентами (індивідуумами, домогосподарствами, підприємствами та органами державної влади). ПРН8. Застосовувати відповідні економіко математичні методи та моделі для вирішення економічних задач. ПРН9. Усвідомлювати основні особливості сучасної світової та національної економіки, інституційної структури, напрямів соціальної, економічної та зовнішньоекономічної політики держави. ПРН10. Проводити аналіз функціонування та розвитку суб’єктів господарювання, визначати функціональні сфери, розраховувати відповідні показники які характеризують результативність їх діяльності. ПРН12. Застосовувати набуті теоретичні знання для розв’язання практичних завдань та змістовно інтерпретувати отримані результати. ПРН18. Використовувати нормативні та правові акти, що регламентують професійну діяльність.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати - економічні категорії, закони, причинно-наслідкові та функціональні зв’язків, які існують між процесами та явищами на різних рівнях економічних систем; знати теоретичні основи реалізації економічної політики підприємства, принципи та механізми здійснення господарської діяльності. Володіти: загальнонауковими та спеціальними методами дослідження економічних явищ і процесів на підприємстві; навичками застосовування спеціалізованих інформаційних систем і комп’ютерних технологій для складання фінансової звітності; навичками прийняття управлінських рішень на основі фінансової звітності
Зміст навчальної дисципліни
Hавчальна дисципліна сприяє формуванню теоретичних знань, вмінь та навичок застосування у практичній діяльності бухгалтерського обліку та фінансової звітності, а також концепцій і принципів на яких вони базуються. Розглядаються концептуальні основи фінансової звітності, окремі елементи фінансової звітності, методи їх оцінки та відображення у бухгалтерському обліку, а також принципи, підходи та способи відображення інформації про основні об’єкти бухгалтерського обліку у окремій та консолідованій фінансовій звітності відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності.
Рекомендована та необхідна література
Швець В.Г. Теорія бухгалтерського обліку. - К: «Знання», 2015. – 525с. Мельник Т.Г. Бухгалтерський облік. Практикум. Навчальний посібник. видання друге, доповнене і перероблене — К.: Кондор – Видавництво, 2017. — 269 с. 17д.а. Мисака Г.В., Шарманська В.М. Бухгалтерський облік. К.: ЦУЛ, 2015. – 400с. Міжнародні Стандарти Бухгалтерського Обліку. Міжнародні Стандарти Фінансової Звітності. Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755 – VI (зі змінами та доповненнями) Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.99р. № 996-XIV. (зі змінами та доповненнями) План рахунків бухгалтерського обліку та Інструкція про його застосування. Наказ Міністерства фінансів України від 30 листопада 1999 р. № 291 (зі змінами та доповненнями) Лень В.С., Гливенко В.В. Бухгалтерський облік: основи та практика. – К.: Центр навчальної літератури, 2018. – 608 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування, тестування, розрахункові завдання, контрольна робота, самостійна робота, іспит
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Валентина Миколаївна Шарманська
Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет