Вакцинологія

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Вакцинологія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Демонструвати спілкування в діалоговому режимі з колегами та цільовою аудиторією, ведення професійної наукової дискусії, письмово відображувати та презентувати результати своїх досліджень українською мовою. ПР02. Виявляти можливість спілкування іноземною мовою в діалоговому режимі з колегами та цільовою аудиторією. ПР03. Використовувати теорії і закони математики, фізики, хімії та інших наук для вирішення завдань сучасної біології. ПР07. Демонструвати знання про структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні організації. ПР08. Демонструвати знання фундаментальних біологічних процесів, будови та функцій живих організмів ПР10. Встановлювати закономірності взаємодії живих організмів різних форм структурної організації між собою, особливості впливу різних чинників на живі організми та оцінювати їх роль у біосферних процесах біотичної трансформації речовин і енергії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішно опанувати науково-теоретичний та практичний матеріал комплексу навчальних дисциплін освітнього рівня «Бакалавр». 2. Знати теоретичні основи імунології, мікробіології, генетики, біохімії, молекулярної біології та базові методи біологічних досліджень. 3. Вміти працювати з інформаційними базами даних зокрема науково-методичною літературою. 4. Вміти застосовувати лабораторне обладнання в наукових дослідженнях. 5. Володіти методами аналітичної оцінки результатів біологічних досліджень для вирішення конкретної науково-практичної задачі.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна базова дисципліна «Вакцинологія» є складовою освітньої програми професійної підготовки фахівців освітнього рівня «Бакалавр». Це базова дисципліна, що висвітлює закономірності формування антиінфекційного імунітету та імунопрофілактику інфекційних захворювань серед населення. Вона ознайомлює студентів із основними принципами імунологічної діагностики інфекційних захворювань людини, надаючи можливість освоїти принципи планування та проведення досліджень для вирішення прикладних завдань, статистичного обробітку даних, пояснення та узагальнення результатів.
Рекомендована та необхідна література
1. Мікробіологія: Підр. для студ. / І. Л.Дикий, І. Ю.Холупяк, Н. Ю. Шевельова, та ін. 2-е вид.– Х. : Профессионал, 2006. – 433 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1: РН 1.1 - 3.1 –30/ 15 балів; 2. Модульна контрольна робота 2: РН 1.1 - 3.1 –30/ 15 балів; підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Мікробіології та імунології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”