Антибактеріальний, противірусний та протипаразитарний імунний захист

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Антибактеріальний, противірусний та протипаразитарний імунний захист
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР05. Використовувати знання і демонструвати дотримання положень біологічної етики, біологічної безпеки і біологічного захисту. ПР07. Демонструвати знання про структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні організації. ПР08. Демонструвати знання фундаментальних біологічних процесів, будови та функцій живих організмів. ПР11. Аналізувати форми взаємовідносин між мікро-тамакроороганізмами з визначенням основних напрямів цих процесів. ПР12. Демонструвати знання про будову та функції імунної системи, клітинні та молекулярні механізми імунних реакцій, їх регуляцію, генетичний контроль; види імунітету та методи оцінки імунного статусу організму.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування программою теоретичного курсу предмету та практичним матеріалом навчальних дисциплін, які викладаються студентам освітнього рівня «Бакалавр». 2. Знати основи біології, фізики, хімії, біохімії, клітинного і гуморального імунітету. 3. Розуміти термінологію курсу. 4. Знати базові принципи основних біологічних методів. 5. Володіти елементарними навичками застосування лабораторного обладнання. 6.Володіти навичками аналітичної оцінки результатів досліджень, що проводяться у різних галузях біології та/або у певній біологічній галузі для вирішення конкретної науково-практичної задачі. 7. Вміти працювати з інформаційними базами даних, з науково-методичною літературою та аналізувати отримані результати.
Зміст навчальної дисципліни
Дана дисципліна формує уявлення про складові системи протиінфекційного імунітету, особливості функціонування клітинної і гуморальної ланки, механізми контролю імунної відповіді.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 (комплексна контрольна робота, що включає тестові завдання та завдання з відкритими відповідями): РН 1.1, 1.2, 2.1, 2.2. –25 балів/12,5 балів 2. Модульна контрольна робота 2 (комплексна контрольна робота, що включає тестові завдання та завдання з відкритими відповідями): РН 1.3, 3.1 – 25 балів/12,5 балів 3. Доповідь: РН 2.3, 3.1 – 10 балів/5 балів - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Мікробіології та імунології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”