Лабораторний практикум з цитології та гістології

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Лабораторний практикум з цитології та гістології
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
9 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
11
Результати навчання
ПР03. Використовувати теорії і закони математики, фізики, хімії та інших наук для вирішення завдань сучасної біології. ПР05. Використовувати знання і демонструвати дотримання положень біологічної етики, біологічної безпеки і біологічного захисту. ПР06. Застосовувати принципи систематики, методи виявлення та ідентифікації неклітинних форм життя, прокаріот і еукаріот. ПР15. Застосовувати у професійній діяльності методи визначення структурних та функціональних характеристик біологічних систем на різних рівнях організації. ПР16. Обирати методи, алгоритми планування та проведення польових, лабораторних, клініколабораторних досліджень, у т.ч. математичні методи та програмного забезпечення для проведення досліджень, обробки та представлення результатів. ПР17. Шляхом самостійного навчання освоїти нові знання та сучасні методи експериментальних досліджень для вирішення проблемних завдань біології.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Загальна цитологія», «Гістологія», «Біохімія», «Молекулярна біологія», «Фізіологія людини і тварин», «Неорганічна хімія», «Органічна хімія». 2. Вміти самостійно застосовувати знання з загальної цитології, гістології, біохімії, фізіології та інших дисциплін, виконувати лабораторні та практичні роботи, працювати з науково-методичною літературою. 3. Володіти елементарними навичками роботи з матеріалами та обладнанням, дотримуватися техніки безпеки при роботі з хімічними речовинами, що використовуються в цитологічних, цитохімічних, гістологічних, гематологічних лабораторіях.
Зміст навчальної дисципліни
У циклі лабораторних робіт опановуються гістохімічні методи дослідження хімічних особливостей клітинних і тканинних структур, висвітлюються питання взаємозв’язку цитохімічних і морфо-функціональних змін клітин при зміні їхнього фізіологічного статусу за умов норми й при патології, що є об’єктом фундаментальних досліджень широкого кола цитологів. Підчас лабораторних занять студенти оволодіють методичними прийомами аналізу функціонального стану органів і тканин для ідентифікації їх клітинного і тканинного складу на макро- і мікроскопічному рівнях, тому що гістологічні препарати широко використовуються як у навчальному процесі й наукових дослідженнях, так і у клінічній практиці лікарів, лаборантів, патологоанатомів.
Рекомендована та необхідна література
1. Варенюк І.М., Дзержинський М.Е. Методи цито-гістологічної діагностики: навчальний посібник.– Київ: Інтерсервіс, 2019.– 256 с. 2. Дзержинський М.Е., Пазюк Л.М., Бузинська Н.О., Варенюк І.М., Вороніна О.К. Навчальний посібник до лабораторного спецпрактикуму із загальної гістології.– Київ: Фітосоціоцентр, 2005.– 91 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Контрольні роботи/письмові звіти з лабораторних робіт РН 1.1. - 3.1.: розділ 1 – 15 балів/5 балів; розділ 2 - 15 балів/5 балів, розділ 3- 15 балів/5 балів, розділ 4 - 15 балів/5 балів. 2. Оцінювання якості і знання будови виготовлених гістологічних, цито- гістохімічних, гематологічних препаратів з аналізом функціонального стану органів РН 1.1 - 3.1.: розділ 1 – 10 балів/5 балів; розділ 2 - 10 балів/5 балів, розділ 3- 10 балів/5 балів, розділ 4 - 10 балів/5 балів. Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
українською