Цитохімія

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Цитохімія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
9 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР03. Використовувати теорії і закони математики, фізики, хімії та інших наук для вирішення завдань сучасної біології. ПР07. Демонструвати знання про структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні організації. ПР15. Застосовувати у професійній діяльності методи визначення структурних та функціональних характеристик біологічних систем на різних рівнях організації. ПР16. Обирати методи, алгоритми планування та проведення польових, лабораторних, клініко-лабораторних досліджень, у т.ч. математичні методи та програмного забезпечення для проведення досліджень, обробки та представлення результатів. ПР17. Шляхом самостійного навчання освоїти нові знання та сучасні методи експериментальних досліджень для вирішення проблемних завдань біології. ПР19. Вирішувати прикладні задачі біології відповідними методами.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Успішне опанування навчальних дисциплін «Цитологія», «Гістологія», «Біологія індивідуального розвитку», «Молекулярна біологія», «Біохімія», «Генетика». «Фізіологія людини та тварин», «Імунологія». 2.Вміння самостійно застосовувати знання з цитології, гістології, молекулярної біології, біохімії, генетики та ін. дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науковометодичною літературою. 3.Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Цитохімія» є базовою цитологічною дисципліною, що висвітлює принципи структурно-функціональної та молекулярної організації клітин та тканин. А також висвітлює питання про взаємозв’язок цитохімічних і морфо-функціональних змін клітин при зміні їхнього фізіологічного стану, на різних стадіях розвитку, в нормі й при патології. Дисципліна показує можливості застосування знань про біохімічний склад клітин та її органел для вирішення практичних проблем біології та медицини.
Рекомендована та необхідна література
1. Скрипник Н.В., Дзержинський М.Е. Цитохімія: Навчальний посібник. – Фітосоціоцентр. 2010. – 155 с. 2. I.V. Byelinska, H.M. Kuznietsova, N.V. Dziubenko, O.V. Lynchak, T.V. Rybalchenko, Yu.I. Prylutskyy, O.A. Kyzyma, O. Ivankov, U. Ritter. Effect of С60 fullerenes on the intensity of colon damage and hematological signs of ulcerative colitis in rats // Materials Science & Engineering - C 93. – 2018 – Р. 505–517.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 (дистанційно) – РН 1.1 - 3.1 – 30 балів/ 15 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.3 - 3.1 – 30 балів/ 15 балів Підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
українською