Вибрані розділи трудового права і основ підприємницької діяльності

Освітня програма: Геоінформаційні системи та технології

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Вибрані розділи трудового права і основ підприємницької діяльності
Код дисципліни
ОК 14
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
РН2. Організовувати і керувати професійним розвитком осіб і груп. РН4. Знати та застосовувати у професійній діяльності нормативно-правові акти, нормативно-технічні документи, довідкові матеріали в сфері геодезії та землеустрою і суміжних галузей.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
- володіти знаннями, вміннями та навичками з дисциплін соціально-гуманітарного циклу, таких як «Вступ до університетських студій» та ін. - знати основні категорії та поняття, пов’язані з життєдіяльністю людини і суспільства. - вміти виявляти, аналізувати навчальну та наукову інформацію, робити обґрунтовані висновки з питань професійної діяльності. - володіти елементарними навичками складання письмових документів, корегування їх змісту, систематизації матеріалів, необхідних для роботи, ефективної організації власноїнавчальної діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна є органічним поєднанням юридичних і економічних знань, необхідних для формування загальних компетенцій у фахівців будь-якої галузі знань, та включає два змістові модулі: 1. Вибрані розділи трудового права формують у здобувача вищої освіти сукупність знань та навичок про: трудовий договір; робочий час та час відпочинку; оплату праці; охорону праці; дисципліну праці, дисциплінарну та матеріальну відповідальність; захист трудових прав. 2. Основи підприємницької діяльності формують у здобувача вищої освіти сукупність знань та навичок про: підприємництво: форми, бізнес-моделі та етичні принципи; технології створення власної справи; джерела формування та оцінку ефективності використання ресурсів у підприємницький діяльності; оцінку результатів підприємницької діяльності; комерціалізацію ідей (продуктів).
Рекомендована та необхідна література
Трудове право України та зарубіжних країн. Академічний курс: підручник / М.І. Іншин, В.І. Щербина. – Харків: Колегіум, 2017. Трудове право України: підручник / М.І. Іншин, В.І. Щербина. – Харків: Диса плюс, 2014. Трудове право України: підручник / За заг. ред. М.І. Іншина, В.Л. Костюка, В.П. Мельника. Вид. 2-ге, перероб. і доп. – К.: «МП «Леся»», 2016. Волошина С.М., Соцький А.М., Щербина В.І. Трудове право України: Навчальний посібник / С.М. Волошина, А.М. Соцький, В.І. Щербина. – Чернівці: Технодрук, 2015. Правове регулювання організації праці: навчальний посібник / М.І. Іншин, А.М. Соцький, В.І. Щербина. – Харків: Диса плюс, 2013. Підприємництво: навч. посб. /за заг. ред. д.е.н. проф. Г.І. Купалової. – К.: Компринт, 2020. Підприємництво: практикум. Навчальний посібник / Мазур І.І., Богуславський О.В., Євтушевська О.В., Ігнатович Н.І. та інші (усього 8 осіб). – К.: ВПЦ «Київський університет», 2016.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, експрес-опитування, контроольні роботи, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Видами поточного контролю є: експрес опитування, усне опитування, тестування, контрольна робота з теоретичних питань, які висвітлюються на лекціях та вивчаються здобувачем на самостійній роботі, вирішення практичних ситуацій на семінарських заняттях, виступи з доповідями та презентації, розв’язання аналітичних завдань під час самостійної роботи.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра трудового права та права соціального забезпечення
Навчально-науковий інститут права