Геодезія

Освітня програма: Геоінформаційні системи та технології

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Геодезія
Код дисципліни
ОК 12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
- Знати та застосовувати у профдіяльності нормативно-правові акти, технічні документи, довідкові матеріали в сфері геодезії та землеустрою і суміжних галузей. - Брати участь у створенні державних та спеціальних геодезичних мереж, організовувати та виконувати топографічні та кадастрові знімання, геодезичні вимірювання, інженерно-геодезичні вишукування для проектування, будівництва та експлуатації об’єктів будівництва. - Обирати і застосовувати інструменти, обладнання та програмне забезпечення, які необхідні для досліджень у сфері геодезії та землеустрою. - Розробляти документацію із землеустрою, кадастрову документацію і документацію з оцінки земель із застосуванням комп’ютерних технологій, геоінформаційних систем та цифрової фотограмметрії, наповнювати даними державний земельний, містобудівний та інші кадастри. - Планувати і виконувати геодезичні, топографічні та кадастрові знімання, опрацьовувати отримані результати у геоінформаційних системах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Геодезія» базується на циклі дисциплін теоретичної і професійної підготовки, зокрема студенти повинні володіти знаннями з топографії, мати базову підготовку з математики, фізики.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Геодезія» є базовою для одержання ступеню бакалавр галузі знань «19. Архітектура та будівництво» спеціальності «193. Геодезія та землеустрій». Подано теорію і практику підготовки фахівців з вивчення форми, розмірів Землі, методів точних геодезичних, гравіметричних та астрономо-геодезичних вимірів, які виконуються для визначення координат точок земної поверхні; вивчення теорії і практики геодезичних вимірювань на земній поверхні з використанням сучасних технологій, технічних та програмних засобів для створенням геодезичної мережі топографічних зйомок (основні геодезичні роботи). Обробка цих вимірів.
Рекомендована та необхідна література
Божок А.П., Барановський В.Д., Білоус В.В. та інші. Топографія з основами геодезії: підручник. - Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», Київ, 2009 р. – 304 с. Білоус В.В., Боднар С.П. Радіоелектронна геодезія. Навчальний посібник. - К.: КНУ імені Тараса Шевченка, 2020. – 106 с. Боднар С.П., Білоус В.В. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з курсу «Геодезія». Частина 2. - К.: КНУ імені Тараса Шевченка, 2020 р. – 49 с. Глобальна система визначення місцеположення (GРS). Теорія і практика / Б. Гофманн-Велленгоф, Г. Лихтенггер, Д. Коллінз; Пер. з. англ. Третього вид. під ред. Я.С. Яцківа. – К.: Наук. думка, 1995. – 380 с. Островський А.Л. Геодезія: Підручник. Частина друга / А.Л. Островський, О.І. Мороз, В.Л. Тарнавський; За заг. ред. А.Л. Островського. – Львів : Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2008. – 564 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено 2 змістовних частини (3, 4 семестри). Заняття проводяться у вигляді лекцій, лабораторних занять, передбачено самостійне виконання індивідуальних завдань (за вибором студента). Завершується дисципліна – іспитом.
Методи та критерії оцінювання
Впродовж семестру здійснюється оцінювання усіх видів робіт, включаючи і самостійну роботу та виконання індивідуальних завдань. Індивідуальні завдання формуються Case study за однією із обраних тем, чи курсу в цілому. Термін виконання –20 діб від отримання завдання. Захист результатів досліджень студентів здійснюється впродовж семестру і завершується за тиждень до сесії.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет
Геодезії та картографії
Географічний факультет