Методи геологічного картування

Освітня програма: Геологія (1 рівень)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Методи геологічного картування
Код дисципліни
ВК7
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
Знати: Сучасні вимоги до проведення геологознімальних робіт масштабу 1:200000 та 1:50000, вимоги до кондиційності карт геологічного змісту, взаємозалежність між оптимальним набором методів досліджень, генезисом і віком геологічних утворень, принципи застосування геологічних, геоморфологічних, структурних, літолого-петрографічних, геохімічних, геофізичних та дистанційних методів картування, послідовність проведення геологознімальних робіт. Вміти:Обирати та застосовувати необхідні методи геологічного картування, обробляти та інтерпретувати їх результати, складати геологічні карти різної спеціалізації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіння дисциплінами «Загальна геологія», «Топографія», «Структурна геологія та геокартування», «Четвертинна геологія з основами геоморфології», «Основи петрографії», «Основи літології», «Геоінформатика» або «Геоінформаційні технології», «Комплексна практика з геологічної зйомки».
Зміст навчальної дисципліни
Головною метою геологічного картування є створення несуперечливої, логічної моделі будови та розвитку території досліджень. Якість та достовірність такої моделі, окрім фундаментальної підготовки геологів, визначається набором методів досліджень, обробки та візуалізації їх результатів. Навчальна дисципліна викладається у наступній логічнообумовленій послідовності: загальні вимоги до вивчення геологічного середовища з метою його картування → вимоги до проведення геологознімальних робіт та методи досліджень різних за генезисом геологічних тіл та структур → методи обробки та просторового аналізу різнорідної геологічної інформації за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.
Рекомендована та необхідна література
1. Організація та проведення геологічного довивчення раніш закартованих площ масштабу 1:200000, складання та підготовка до видання державної геологічної карти України масштабу 1:200000. Інструкція. – К.: Геолком України, 1999. – 296 с., част. 1-2. 2. Організація та проведення геологозйомочних робіт і складання та підготовка до видання державної геологічної карти України масштабу 1:50000 (1:25000). Інструкція. – К.: Геолком України, 2002. – 204 с. час.2. 3. Richard H., Groshong, Jr. 3D- Structural Geology. A Practical Guide to Quantitative Surface and Subsurface Map Interpretation. – Springer, 411 p. 4. Іщук О.О., Коржнев М.М., Кошляков О.Є. Просторовий аналіз і моделювання в ГІС: Навчальний посібник / За ред. акад. Д.М.Гродзинського. – К.: Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет”, 2003. – 200 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекцій, практичні заняття, самостійна робота студента.
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою. Підсумкове оцінювання проводиться у формі іспиту, з максимальною оцінкою 40 балів, рубіжна оцінка 24 бали. Семестрове оцінювання включає в себе 3 модульно-контрольні роботи кожна з яких оцінюється у 10 балів та практичні роботи -30 балів.
Мова викладання
українська