Основи геоінформатики

Освітня програма: Геоінформаційні системи та технології

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Основи геоінформатики
Код дисципліни
ОК 6
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
Використовувати інформаційні технології та створювати і застосовувати топографо-картографічні моделі в галузі наук про Землю та суміжних областях; Обробляти результати вимірювань, з використанням геоінформаційних технологій та комп’ютерних програмних, використовувати системи керування базами даних для організації геоданих.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіння елементарними навичками роботи з персональним комп’ютером, основам інформатики.
Зміст навчальної дисципліни
У програмі дисципліни основна увага приділяється здобуттю бакалаврами практичних навичок і вмінь застосування геоінформаційних систем та технологій за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій» освітньою програмою «Геоінформаційні системи та технології», «Оцінка землі та нерухомого майна». В ході виконання програми курсу студенти оволодіють знаннями та навичками зі збирання, накопичення, обробки, узагальнення, аналізу, оптимізації та розповсюдження просторової інформації засобами геоінформаційних технологій. Під час проходження курсу студенти оволодіють навичками практичного використовування типових геоінформаціних систем для досягнення поставленої задачі.
Рекомендована та необхідна література
1. Зацерковний В.І. Геоінформаційні системи і бази даних: монографія. Кн. 1 /В.І. Зацерковний, В.Г. Бурачек, О.О. Железняк, А.О Терещенко. - Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2016. 492 с. 3. Зацерковний В.І. Геоінформатика / В.І. Зацерковний, Л.В. Тустановська // Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2018. – 467 с. 4. Іщук О.О., Просторовий аналіз і моделювання в ГІС: Навчальний посібник / О.О. Іщук, М.М. Коржнев, О.Є. Кошляков // За ред. акад. Д.М. Гродзинського. – К.: Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет”, 2003. – 200 с. 5. Ляшенко Д.О. Геоінформаційне картографування в Україні. Концептуальні основи і напрями розвитку: Монографія / Руденко Л.Г., Козаченко Т.І., Ляшенко Д.О., Путренко В.В., Чабанюк В.С. - К.: Наукова думка, 2011- 104 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні та практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль передбачає проведення 7 практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань) та 2 письмових контрольних робіт у І-му семестрі та проведення 12 лабораторних робіт і 2 письмових контрольних робіт у ІІ-му семестрі. Оцінювання форми контролю наприкінці кожного семестру проводиться у формі, який розраховується як сума (проста або зважена) балів за систематичну роботу впродовж семестру та балів отриманих у результаті підсумкового оцінювання у формі іспиту.
Мова викладання
українська