Науково-дослідна практика

Освітня програма:

Структурний підрозділ:

Назва дисципліни
Науково-дослідна практика
Код дисципліни
ОК 8
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
1. Розуміти спец. та особл. реалізації культ. ідей, образів, та смислів, критич. оцінювати можл-ті їхньої інтер-ції... 2. Аналізувати текст. та віз. джерела інф-ції щодо культ. явищ та процесів, верифікувати інф-цію… 4. Популяризувати проф. культуролога, дотримуючись етич. пр-пів. 5. Організовувати ком-ції з органами влади, наук.-дослід. уст-ми... 6. Вільно спілкуватися держ. та інозем. мовами усно і письмово для обговорення проф. питань... 7. Оцінювати істор. здобутки та новітні досягнення культурології 9. Управляти дія-тю закладів культури та структурними підрозділами підприємств і установ. 10. Мати навички вироблення та ухвалення рішень з упр-ня закладами к-ри... 11. Планувати і виконувати наук. та прикл. дослідження у сфері культурології, генерувати та перевіряти гіпотези... 12. Збирати, анал-ти емп. факти та здійснювати їх інтерпретацію від. до сучасних теор. уяв. культ-гії. 13. Планувати і виконувати наук. та прикл. досл-ня у сфері культ-гії, генерувати та перевіряти гіпотези...
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні культурологічні теорії та методи культурологічних досліджень, у т. ч. методи філософії культури, культурної антропології, соціології культури, економіки культури; основні культурологічні поняття та категорії; історію становлення та розвитку, закономірності, специфіка, особливості функціонування в системі культури певної історичної епохи. 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ культури, культурних процесів та подій; застосовувати основні терміни, категорії и класифікації культурології в аналізі соціально-культурних явищ та процесів; використовувати набуті знання та вміння у дослідній роботі. 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно культурно-мистецьких подій та явищ; використання іншомовних фахових філософських та культурологічних інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна знайомить студентів структурою, основними елементами та етапами роботи організацій культури та функціональними обов’язками персоналу в цих закладах; методикою експертизи та рецензування науково-дослідної продукції в галузі культури.
Рекомендована та необхідна література
1. Культура. Ідеологія. Особистість: Методолого-світоглядний аналіз / Л. Губерський, В. Андрущенко, М. Михальченко. – К.: Знання України, 2002. – 580 с. 2. Леонтьева В. Н. Культуротворческий процесс: основания и начала / В. Н. Леонтьева. – Харьков: Консум, 2003. – 216 с. 3. Риккерт Г. Науки о природе и науки о культуре / Г. Риккерт. – М.: Республика. – С. 44-128. 4. Горський В. С. Парадокси історичної свідомості сучасної культури / В. С. Горський // Світогляд і духовна творчість. – К.: Наукова думка. 1993. – С. 45-51. 5. Малиновский Б. К. Функциональный анализ / Б. К. Малиновский // Хрестоматия по культурологии. – Ростов н/Д.: Феникс, 2004. – С. 87-93.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Виробнича практика, Науково-дослідна робота, Апробація наукової роботи
Методи та критерії оцінювання
1. Виробнича практика (стажування в науково-дослідній установі): 30 / 50 балів 2. Науково-дослідна робота: 18 / 30 балів 3. Апробація наукової роботи: 12 / 20 балів Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру Диференційований залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього терміну практики і не передбачає додаткових заходів оцінювання.
Мова викладання
українськa

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет