Закономірності росту мікроорганізмів

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Закономірності росту мікроорганізмів
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
9 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР03. Використовувати теорії і закони математики, фізики, хімії та інших наук для вирішення завдань сучасної біології. ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР08. Демонструвати знання фундаментальних біологічних процесів, будови та функцій живих організмів. ПР09. Демонструвати знання про спадковість і мінливість, молекулярні механізми збереження та реалізації генетичної інформації та значення в еволюційних процесах. ПР15. Застосовувати у професійній діяльності методи визначення структурних та функціональних характеристик біологічних систем на різних рівнях організації. ПР17. Шляхом самостійного навчання освоїти новізнання та сучасні методи експериментальних досліджень для вирішення проблемних завдань біології.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування науково-теоретичним та практичним матеріалом навчальних дисциплін «Мікробіологія», «Цитологія мікроорганізмів», «Біохімія», «Молекулярна біологія», «Біофізика», «Загальна генетика» 2. Вміння самостійно застосовувати знання з загальної мікробіології, біохімії, молекулярної біології, та ін. дисциплін для рішення конкретних науковопрактичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. 3. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна є вибірковою та присвячена вивченнюрозвитку мікробної популяції як цілісної системи. Розглядаються комунікаційні взаємовідносини між мікроорганізмами одного виду та міжвидові. Значна увага приділяється кінетичним характеристикам, моделям росту мікробних популяцій: періодичному, безперервному культивуванню та формуванню біоплівки мікроорганізмами. Важливе місце відводиться впливу інгібіторів на розвиток популяції мікроорганізмів, явищам автостабілізації в періодичних і проточних системах, ролі мікробних популяцій в очищенні стічних і природних вод та ґрунтів. Дисципліна покликана узагальнити уявлення про способи культивування мікроорганізмів в лабораторних та виробничих умовах
Рекомендована та необхідна література
1. Гудзь С. П. Мікробіологія: підручник: / С. П. Гудзь, С. О.Гнатуш, І. С. Білінська. – Львів: ВПЦ ЛНУ імені Івана Франка, 2009. 2. Козлова І.П. Геохімічна діяльність мікроорганізмів та її прикладні аспекти: посібник / І.П. Козлова., О.С. Радченко., Л.Г. Степура та ін.. - Наук. думка, 2008. 3. Медична мікробіологія, вірусологія, імунологія: підручник / В. П. Широбоков, Н. О. Виноград та інші (всього 28 авторів).- Вінниця: Нова книга, 2011.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 (дистанційно) – РН 1.1 – 3.1 – 30 балів / 15 балів 2. Модульна контрольна робота 2(дистанційно) – РН 1.1 – 3.1 – 30 балів / 15 балів 3. Підсумкова контрольна робота: РН 1.1- 3.1 - 20/ 10 балів; 4. Реферат/ доповідь – РН 3.1– 10 балів / 5 балів 5. Усні/письмові відповіді/розв’язання задач - РН1.1- 2.2– 10 балів / 5 балів Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Мікробіології та імунології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”