Цитологія мікроорганізмів

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Цитологія мікроорганізмів
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей ПР07. Демонструвати знання про структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні організації. ПР08. Демонструвати знання фундаментальних біологічних процесів, будови та функцій живих організмів ПР11. Аналізувати форми взаємовідносин між мікро- та макроороганізмами з визначенням основних напрямів цих процесів ПР17. Шляхом самостійного навчання освоїти нові знання та сучасні методи експериментальних досліджень для вирішення проблемних завдань біології. ПР23.5. Застосовувати препаративні та аналітичні фізико-хімічні методи у комплексних мікробіологічних дослідженнях.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Успішне опанування курсів «Мікробіологія», «Генетика», «Біохімія». 2.Вміти самостійно застосовувати знання з молекулярної біології, біохімії, мікробіології та ін. дисциплін, працювати з науково-методичною літературою. 3.Володіти елементарними навичками роботи з виявлення основних структур прокаріотичної клітини.
Зміст навчальної дисципліни
Важливе місце відводиться питанням відмінності будови клітин еукаріотичного та прокаріотичного типів, а також відмінностям між доменами Еубактій та Архей. Значна увага приділяється аспектам синтезу життєвоважливих компонентів бактеріальної клітини та розуміння інгібування їх синтезу з метою інактивації життєдіяльності клітини. Вивчення ультраструктури прокаріотичної клітини є необхідним та актуальним для розуміння їх метаболізму, використання у промисловості, медицині, сільському господарстві, біотехнології, а також для розробки ефективних засобів боротьби з бактеріальними інфекціями.
Рекомендована та необхідна література
1. Сергійчук М. Г. Будова бактеріальної клітини та методи її дослідження. К.:Фітосоціоцентр, 2001. – 232 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 (дистанційно): РН 1.1 - 3.1 –15/7,5 балів; 2. Модульна контрольна робота 2 (дистанційно): РН 1.1 –3.1- 15/7,5 балів; 3. Підсумкова контрольна робота: РН 1.1- 3.1 - 20/ 10 балів; 4. Реферат/доповідь: РН 3.1 – 10 балів/ 5 балів. Підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Мікробіології та імунології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”