Медичне право: цивільно-правові аспекти

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Медичне право: цивільно-правові аспекти
Код дисципліни
ВБ.01.06.27.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок як: оцінювати природу та характер суспільних процесів і явищ, і виявляти розуміння меж та механізмів їх правового регулювання; дискутувати зі складних правових проблем, пропонувати і обґрунтовувати варіанти їх розв’язання; брати продуктивну участь у розробці проектів нормативно-правових актів, обґрунтовувати суспільну обумовленість їх прийняття, прогнозувати результати їх впливу на відповідні суспільні відносини.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати літературні джерела з проблем правового забезпечення відносин у сфері охорони здоров'я, акти цивільного законодавства, що регулюють відносини учасників відповідних послуг та практику вирішення відповідних спорів. Вміти оцінювати та давати правову характеристику окремим правовідносинам, що виникають в сфері охорони здоров’я. Володіти елементарними навичками з підготовки проекту правочинів з урахуванням особливостей практичної ситуації та розв’язання спорів, що виникають у сфері охорони здоров’я, за допомогою правових методів.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на проведення правового аналізу відносин в сфері охорони здоров’я та вивчення теоретичних та практичних питань з приводу функціонування системи охорони здоров’я та надання медичних послуг. Курс навчальної дисципліни передбачає глибоке вивчення студентами чинного законодавства України в сфері охорони здоров’я, судової практики, юридичної літератури, основних понять та спеціальної термінології.
Рекомендована та необхідна література
1. Харитонова О.І., Булеца С.Б., Стеценко С.Г., Майданик Р.А., Сенюта І.Я., Триньова Я.О., Медичне право. Підручник..Ужгород: ТОВ "РІК-У", 2021. 720 с. 2. Майданик Р.А. Договір про надання медичних послуг // Медичне право. – 2010. - № 50. - [Електронне джерело] // Режим доступу: http://medicallaw.org.ua/uploads/media/Maydanyk.pdf 3. Москаленко К. Розголошення лікарської таємниці: деякі питання теорії та практики / К. Москаленко // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 8. - С. 27-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pgip_2016_8_6 4. Москаленко К.В. Пацієнт як суб'єкт медичних правовідносин: окремі проблеми/ Журнал східноєвропейського права. 2019. № 69. С. 151 - 155/ Режим доступу: https://doi.org/10.5281/zenodo.3555070 5. Москаленко К.В. Правовий статус ембріона: окремі правові проблеми/ Правове регулювання темпоральних меж життя людини: матеріали засідання «круглого столу», м. Київ, 22 жовтня 2019 року / укладач Я.О. Триньова. – К., 2019. – С. 21 – 26.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента на основі підручників, конспектів, методичних рекомендацій, консультацій з викладачем.
Методи та критерії оцінювання
На семінарських заняттях поточний контроль знань студента з навчальної дисципліни включає: доповіді (виступи на задану тему) - від 10 до 15 балів; доповнення доповіді – від 5 до 7 балів; розв’язання казусу – від 5 до 8 балів; реферат – від 4 до 10 балів. Оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований у відповіді; активність при обговоренні питань; систематичність роботи на заняттях; результати виконання домашніх завдань. Пропущені з поважних причин семінарські заняття студент може відпрацювати в позааудиторний час (час консультацій викладача) шляхом усного опитування, тестування, підготовки наукової доповіді. Студент, який не досяг мінімального порогового рівня оцінки (24 бали) тих результатів навчання, які не можуть бути оцінені під час підсумкового контролю, може бути недопущений до підсумкового оцінювання. Підсумкове оцінювання знань студента відбувається під час проведення письмовому заліку (максимальний бал - 60).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Катерина Вікторівна Москаленко
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права