Соціально-політичні студії_6 сем.
Освітня програма: Картографія, географічні інформаційні системи, дистанційне зондування Землі
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Соціально-політичні студії_6 сем.
Код дисципліни
ОК 5.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
1. Знати сутність основних соціальних і політичних явищ, які є предметом соціологічних та політологічних студій ПР02 ПР13 Знати закономірності соціального та політичного життя, соціальних та політичних відносин і процесів, сучасні моделі соціального і політичного порядку ПР02
2. Вміти аналізувати соціальні і політичні явища, надавати їм інтерпретації з позицій сучасного соціологічного та політологічного знання ПР02 ПР13 Вміти пояснювати сутність актуальних соціальних і політичних проблем, конфліктів сучасного суспільства, їх умови і чинники виникнення ПР02
3. та 4. Бути включеним у коло актуальних проблем соціальної, громадсько- політичної і професійної діяльності. Бути готовим критично оцінювати знання про соціально-політичні явища і процеси, яке представлено у масовій свідомості та в публікаціях ЗМІ на обґрунтованість ПР02 ПР13
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
‒ знати базові поняття з логіки та методології наукового дослідження.
‒ володіти елементарними навичками реферування та аналізу наукових, статистичних і аналітичних публікацій.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна спрямована на розкриття особливостей соціологічного і політологічного знання про суспільство, моделей соціального порядку і взаємодій, базових вимірів та проблем сучасного суспільства, логіки його розвитку, соціально-культурних і політично-культурних характеристик і тенденцій розвитку сучасного українського суспільства. Дисципліна зосереджує увагу студентів на результатах досліджень цінностей, ідентичностей, нерівностей, соціальної солідарності і конфліктів, соціальних відносин в системах зайнятості і політики, громадської та політичної думки, впливу та влади, режимів у політиці, політичних систем, громадянського суспільства, особливостей модернізації та демократизації, партій та партійних систем, виборів, сучасної світової політики.
Рекомендована та необхідна література
1. Богдан О. Що варто знати про соціологію та соціальні дослідження? Посібник-довідник для громадських активістів та всіх зацікавлених / Олена Богдан; консультант-рецензент Володимир Паніотто. – К.: Дух і Літера, 2015. – 380 с.
2. Класики політичної думки від Платона до Макса Вебера / Євгеній Причепій (ред.). – К.: ВК ТОВ “Тандем”, 2002. – 582 с.
3. Політологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / За ред. Цвиха В. Ф., Батрименка О. В. – К.: ВПЦ “Київський університет”, 2010. – 629 с.
4. Стан сучасного українського суспільства: цивілізаційний вимір / За наук. ред. М. О. Шульги. – Київ: Інститут соціології НАН України, 2017. – 198 с.
5. Tashchenko A., Iakovenko A., Iakovenko I. Status consistency and political views of Ukrainian youth // Norwegian Journal of Development of the International Science, 2020. – № 39. – Р. 58–67.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота, відповідь на семінарському занятті, аналіз соціальних та політичних індексів, есе, залік.
Методи та критерії оцінювання
Студент не може отримати залік, якщо під час семестру набрав менше, ніж 60 балів, в такому випадку обов’язково слід виконати самостійне завдання у вигляді есе змістом і обсягом відповідним кількості неопрацьованих ним протягом семестру тем дисципліни, щоб добрати бали мінімум до 60. Есе оцінюються аналогічно до відповідей на семінарському занятті.
Організація оцінювання:
Відповіді на семінарських заняттях оцінюються під час фактичного проведення семінарських занять, бали накопичуються протягом усього семестру.
Аналітичне завдання на задану лектором тему виконується кожним студентом у межах самостійної роботи протягом усього семестру та оцінюється по факту його завершення.
Контрольна робота виконується студентами протягом тижня після вивчення тем 1–7 в межах самостійної роботи.
Шкала відповідності оцінок.
Зараховано / Passed 60–100
Не зараховано / Fail 0–59
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Артемій
Вадимович
Дейнека
Кафедра теорії та історії соціології
Факультет соціології
Факультет соціології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра теорії та історії соціології
Факультет соціології