Географія країн Африки, Південної Америки

Освітня програма: Географія 2021 (бакалавр)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Географія країн Африки, Південної Америки
Код дисципліни
ОК.22
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 1. Знати основні історичні етапи розвитку предметної області. ПРН 19. Уміти характеризувати природні ландшафти і регіони ПРН 20. Розуміти глобальні суспільно-географічні процеси ПРН 22. Знати, розуміти і демонструвати здатність реалізовувати теоретичні й методичні засади навчання географії ПРН 23. Добирати міжпредметні зв’язки курсів географії з метою формування в учнів природничо-наукової компетентності відповідно до вимог Державного стандарту загальної середньої освіти ПРН 26. Знати і розуміти способи інтеграції природничих знань у шкільних курсах кожної із природничих наук ПРН 27. Застосовувати методи навчання природознавства, методику систематизації знань про природу, позаурочні форми організації навчання природознавства, засоби навчання природознавства ПРН 27. Застосовувати методи навчання природознавства, методику систематизації знань про природу, позаурочні форми організації навчання природознавства, засоби навчання природознавства
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
2) вміти кількісно і якісно аналізувати особливості природних та суспільних процесів у географічні оболонці, розробляти, керувати та управляти проектами географічної та міждисциплінарної спрямованості, оцінювати і забезпечувати якість робіт, вміти здійснювати комплексну оцінку та моніторинг ресурсів, прогнозувати розвиток географічних процесів і явищ; 3) знати теоретичні основи суспільної географії, розміщення виробництва, населення, природно-ресурсного потенціалу. 4) знати сучасні кількісні та якісні методи географічних досліджень, вміти їх застосовувати у виробничій та науково-дослідницькій діяльності, володіти навичками роботи з картографічними джерелами, комп’ютерними програмами Microsoft Word, Excel, PowerPoint та програмним забезпеченням для користування Інтернетом.
Зміст навчальної дисципліни
Викладаються закономірності та чинники територіальної організації суспільства і його складових на рівні субрегіонів Африки та Південної Америки, географічні проблеми просторової організації регіональної економіки. Розглядаються особливості територіального (міжнародного) поділу праці, розміщення продуктивних сил у межах досліджуваних регіонів, регіональної політики, територіальної організації виробництва, геополітики і геостратегії регіонів світу, просторових соціально-економічних пропорцій, територіальних соціально-економічні структур, транспортних й інфраструктурних мереж та систем, а також систем розселення у межах регіонів світу.
Рекомендована та необхідна література
Безуглий В.В., Козинець С.В. Регіональна економічна та соціальна географія світу. – К.: Видавничий центр “Академія”, 2007. – 688 с. 2. Блій Г. де, Муллер П. Географія: світи, реґіони, концепти / Пер. з англ.; Передмова та розділ “Україна” О.І. Шаблія. – К.: Либідь, 2004.–740 с. 3. Географія світового господарства (з основами економіки): навч. посіб. / За ред. Я. Б. Олійника, І. Г. Смирнова - К. : Знання, 2011. – 638 с. 4. Економічна і соціальна географія світу // Яценко Б.П., Кіптенко В.К., Любіцева О.О. та ін. – К.: Наш час, 2013. – 472 с. 5. Політична географія і геополітика: Навч. посібник / Б.П.Яценко, В.І.Стафійчук, Ю.С.Брайчевський та ін.; за ред. Б.П.Яценка. – К.:Либідь, 2007. – 255 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання виконання завдань семінарських робіт, модульна контрольна робота, екзамен
Мова викладання
Українська