Картознавство_2 сем.

Освітня програма: Картографія, географічні інформаційні системи, дистанційне зондування Землі

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Картознавство_2 сем.
Код дисципліни
ОК 12.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Фактори та види картографічної генералізації та шляхи її здійснення ПР12 ПР13 Основні групи картографічних джерел. Прийоми картографічних досліджень ПР02 ПР12 ПР13 Визначати фактори і види змістової та геометричної (просторової) генералізації. Аналізувати і оцінювати карти як джерело інформації ПР02 ПР11 ПР13 Правильно вибирати способи картографічного зображення та укладати тематичні карти. Вміти будувати комплексний профіль місцевості за результатами аналізу карт різної тематики ПР02 ПР11 ПР12 ПР13 Демонстрація знань, умінь і навичок ПР02 ПР11 ПР13 Виконання самостійної роботи ПР02 ПР11 ПР13
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
успішне опанування тем з картографії та топографії передбачених навчальною програмою з географії для 6-11 класів.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – дати студентам базові знання з теорії картознавства як складової картографії, з урахуванням сучасних підходів до розуміння особливостей формування картографічного зображення та його властивостей; ознайомлення з інформаційною базою наповнення карт, досягнень комп’ютерних технологій, які відкривають нові можливості у створенні і застосуванні картографічних творів. Дисципліна, присвячена теорії картографії, вивченню та розробленню методів і технологій лабораторного створення карт, теорії картографічних проекцій, питанням науково-технічного редагування картографічними роботами. Розглядає теоретичні основи, предмет, методи й технологію створення та застосування картографічних творів. Дисципліна тісно пов'язана із наступними картографічними дисциплінами: теорією картографії, математичною картографією, геодезією, топографією, фотограмметрією та ДЗЗ, цифровою картографією та геоінформатикою, картографічним дизайном та технологією видання карт. Розкриває питання географічних особливостей картографічної генералізації на картах, способам картографування об'єктів та явищ, картографічної інформації та державним стандартам, а також стандартизації термінів і визначень, картографічній топоніміці. Розкриває особливості проектування та складання карт, підготовки їх до видання та тиражування. Застосування картографічних творів в науковій та практичній літературі. Розглядаються ретроспективний розвиток історії картографії.
Рекомендована та необхідна література
Божок А. П. Картографія : підручник / А. П. Божок, А. М. Молочко, В. І. Остроух; за ред. А. П. Божок. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2008. – 271 с. 2. Божок А. П. Картознавство: підручник / А. П. Божок, А. М. Молочко, В. І. Остроух; за ред. А. П. Божок. – К.: ВПЦ “Київський університет”, 2014. – 332 с. 3. Остроух В. І., Підлісецька І. О. Картознавство (навчально-методичний посібник для студентів спеціальності 103 Науки про Землю) / В. І. Остроух, І. О. Підлісецька – К.: ДНВП «Картографія», 2019. – 76 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практична робота, консультації, письмова контрольна робота, іспит
Методи та критерії оцінювання
Форми та організація оцінювання: -- поточне (семестрове) оцінювання (практичні роботи (мінімальна оцінка 24, максимальна 40; контрольні роботи (6 – 10); самостійна робота (5 – 10)); – підсумкове (заключне) оцінювання у формі іспиту (оцінка за знання теорії (мінімум 12, максимум 20 балів); оцінка за практичну частину (13 – 20). Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 35 балів, для допуску до форми підсумкового контролю необхідно обов’язково здати додатково виконане індивідуальне комплексне завдання.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Віталій Іванович Остроух
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет