Цивільне право. Частина перша
Освітня програма: Право. Бакалавр. Заочна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Цивільне право. Частина перша
Код дисципліни
ОК.17
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: формулювати власні обґрунтовані судження на основі аналізу відомої проблеми; самостійно визначати ті обставини, у з’ясуванні яких потрібна допомога, і діяти відповідно до отриманих рекомендацій; демонструвати необхідні знання та розуміння сутності та змісту основних правових інститутів і норм фундаментальних галузей права.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні принципи, доктринальні засади, правові джерела, окремі поняття, терміни, визначення, дефініції, юридичні категорії та інститути загальної частини цивільного права, особистих немайнових прав, речового права та права інтелектуальної власності, специфіку правового регулювання особистих немайнових та майнових відносин, заснованих на юридичній рівності.
Вміти відтворювати основні поняття та конструкції цивільного права, виокремлювати із загального кола правовідносин ті, що регулюються цивільно-правовими нормами, їх аналізувати та давати правову характеристику. Володіти елементарними навичками сприйняття та аналізу цивільно-правової матерії, положень загальних джерел цивільного права, в тому числі здатністю пошуку, аналізу та опрацювання цивілістичної інформації через використання формально-юридичного, порівняльно-правового та інших методів пізнання цивільно-правових явищ, а також розв’язувати елементарні спори, що виникають при застосуванні цивільно-правових норм.
Зміст навчальної дисципліни
В межах навчальної дисципліни вивчаються: а) загальні положення цивільного права - його витоки та еволюція як галузі вітчизняного приватного права; предмет, методи, принципи, функції, сутність, форми прояву, система; співвідношення із суміжними галузями права; характерні ознаки цивільного права як галузі законодавства; б) цивільні правовідносини - їх учасники, зміст, об’єкти; в) правочини, представництво; г) строки та терміни, позовна давність; форми та способи захисту цивільних прав та інтересів; д) особисті немайнові права фізичної особи; є) право власності та інші речові права; ж) право інтелектуальної власності.
Курс навчальної дисципліни передбачає одночасне засвоєння наявного в цивілістиці понятійного апарату, вивчення норм цивільного права та практики їх застосування, оволодіння навичками практичної роботи застосування цивільно-правових норм до окремих спірних ситуацій, що покликано забезпечити розуміння логіки цивільно-правового регулювання
Рекомендована та необхідна література
1. Майданик Р. А. Цивільне право: / Загальна частина. / Т. I. Вступ у цивільне право. – К.: Алерта, 2012. – 472 с.
2.Науково-практичний коментар Цивільного кодексу України: у 2 т. – 6-ее вид., перероб і доп. / За ред. О. В. Дзери, Н. С. Кузнєцової, В. В. Луця. – К.: Юрінком Інтер, 2019. Т. І. – 752 с.
3..Цивільне право України: Академічний курс: Підручник: У 2 т. / В.І.Борисова (кер. авт. кол.),Л.М.Барангова,Т.І.Бєгова та інш.; за ред. В.І.Борисової, І.В.Спасибо-Фатєєвої, В.Л.Яроцького. – Х.: Право, 2011. – Т. 1. – 656 с.
4.Цивільне право. Практикум: навч. посіб. 3-тє вид., перероб. і доп.. / За ред. Р.А. Майданика (кер. авт. кол.), Н.С.Кузнєцової, Є.О.Рябоконя. К.: Алєрта, 2019. – 622 с.
5. Цивільне право. Загальна частина. Курс лекцій. За ред. І. В. Спасибо-Фатєєвої. Харків: ECUS, 2021. 300 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента
Методи та критерії оцінювання
На семінарських заняттях поточний контроль знань студента з навчальної дисципліни включає: доповіді та наукові роботи – від 6 до 8 балів; експрес опитування – від 3 до 5 балів; розв’язання казусу – від 2 до 5 балів; презентація – від 5 до 10 балів; дискурс – від 5 до 8 балів.
Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання протягом двох семестрів, складає 24 бали. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом протягом двох семестрів, складає 40 балів.
У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в позааудиторний час (час консультацій викладача).
Підсумкова оцінка за навчальну дисципліну формується шляхом додавання кількості балів, отриманих протягом двох семестрів, та кількості балів, отриманих за підсумковою формою контролю (іспитом), і така сума не може бути меншою за 60.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олег
Олександрович
Первомайський
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права