Аналітична генетика

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Аналітична генетика
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
10 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР03. Використовувати теорії і закони математики, фізики, хімії та інших наук для вирішення завдань сучасної біології. ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР09. Демонструвати знання про спадковість і мінливість, молекулярні механізми збереження та реалізації генетичної інформації та значення в еволюційних процесах. ПР16. Обирати методи, алгоритми планування та проведення польових, лабораторних, клініко-лабораторних досліджень, у т.ч. математичні методи та програмного забезпечення для проведення досліджень, обробки та представлення результатів. ПР17. Шляхом самостійного навчання освоїти нові знання та сучасні методи експериментальних досліджень для вирішення проблемних завдань біології. ПР19. Вирішувати прикладні задачі біології відповідними методами.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів "Генетика", "Біофізика". Знання теоретичних основ генетики, математики. Вміння самостійно застосовувати знання з генетики та ін. дисциплін, виконувати лабораторні та практичні роботи, працювати з науковою літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна покликана узагальнити уявлення студента про основні підходи генетичного аналізу та статистики, а також надати можливість студенту оволодіти навичками планування та проведення експериментальних для вирішення конкретної науково-практичної задачі, статистичної обробки отриманих даних та інтерпретації результатів експерименту (як отриманих власноручно, так і наданих науковими лабораторіями і/або опублікованих в науковій літературі).
Рекомендована та необхідна література
1. Visscher P et al Five years of GWAS Discovery//The American Journal of Human Genetics, 2012 Vol.90, Iss 1, p. 7-24, 13. 2. Пірко Я.В., Постовойтова А.С., Рабоконь А.М., Калафат Л.О., Приваліхін С.М., Білоножко Ю.О., Пірко Н.М., Блюм Я.Б. Оцінка поліморфізму довжини інтронів генів а-тубуліну як метод аналізу генетичної диференціації рослин // Ukr. Bot. J. 2018, 75(6) - 576-584.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, cамостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1(перша проводиться дистанційно): РН 1.1 – 2.2– 25 балів/12.5 балів 2. Модульна контрольна робота 2: РН 1.1 – 2.2– 25 балів/12.5 балів 3. Розв’язок дослідницьких задач, оцінювання доповідей, презентацій: РН 2.1 – 2.2 – 40 балів/20 балів 4. Оцінювання усних та письмових відповідей: РН 1.1 – 3.1 – 10 балів/5 балів Підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Загальної та медичної генетики
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”