Візуальні практики та комунікація /Visual practices and communication

Освітня програма: ОНП Культурологія 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Візуальні практики та комунікація /Visual practices and communication
Код дисципліни
ОК 6
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Розуміти специфіку та особливості реалізації культурних ідей, образів, та смислів, а також критично оцінювати можливості їхньої інтерпретації для розв’язання суспільно-значимих проблем. Аналізувати текстові та візуальні джерела інформації щодо культурних явищ та процесів, верифікувати інформацію у відповідності до професійних задач. Організовувати та підтримувати комунікації з органами влади, науково-дослідними установами, інформаційно-аналітичними службами, засобами масової інформації з питань культури.Вільно спілкуватися державною та іноземною мовами усно і письмово для обговорення професійних питань, презентації результатів досліджень та проектів.Збирати, аналізувати та оцінювати емпіричні факти та здійснювати їх інтерпретацію у відповідності до сучасних теоретичних уявлень відповідного напряму культурології. Планувати і виконувати наукові та прикладні дослідження у сфері культурології, генерувати та перевіряти гіпотези, збирати докази та аргументувати висновки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студенти мають знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу; основні культурологічні теорії та методи культурологічних досліджень,методи філософії культури, культурної антропології, соціології культури; основні культурологічні поняття та категорії; основи теорії комунікації. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ культури, культурних процесів та подій; застосовувати основні терміни, категорії та класифікації культурології в аналізі соціально-культурних явищ та процесів; основні здобутки матеріальної та духовної культури, їхні суттєві риси; виявляти сучасні тенденції співіснування різних культур в умовах глобалізації та міжкультурного діалогу, прогнозувати перспективи їх розвитку з урахуванням особливостей перебігу культурних процесів в умовах глобалізації; Володіти навичками наук.дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно політичних, економічних, культурно-мистецьких подій та явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Ключові концепції візуальних практик та комунікації. Паноптизм Модерну та дисциплінарні практики. Картина світу як режим бачення. Література та інші дискурсивні практики. Візуальні практики в епоху механічного відтворення. Історичні модифікації візуальних практик та візуальна антропологія. Візуальні практики: фотографія. Кінематограф як візуальна практика. Плакат як практика візуальної комунікації XX ст. Мода як візуальна практика та її комунікативний характер Телебачення як візуальна практика XX ст. Культура фрагменту: відеокліпи. Реклама як візуальна комунікативна практика. Візуальні практики у просторі міста (ландшафтна архітектура, реклама). Інтернет, мережевий підхід та комунікація.
Рекомендована та необхідна література
1. Iconic Power. Materiality and Meaning in Social Life. New York: Palgrave Macmillan. 2. Lash S. Sociology of Postmodernism. Routledge,1990. 300 p. 3. Moxey K. Visual Studies and the Iconic Turn // Journal of Visual Culture. Los Angeles; London; New Delhi; Singapore: Sage, 2008. Vol. 7 (2). P. 141. 4. The visual culture. Reader / edited by N. Merzoeff . L., N.-Y.: Routledge, 1995.568 р. 5. Павлова О.Ю., Тормахова А.М. Візуальні практики та комунікація: курс лекцій. - К.: ВПЦ «Київський університет», 2018. 6. Barthes R. Dominici, or the triumph of literature. The Cultural Studies Reader. L., N.-Y.: Routledge, 1999. рp. 42-46. 7. Benjamin W. The Work of Art in the Age of Mechanical Reproductibility. https://monoskop.org/images/6/6d/Benjamin_Walter_1936_2008_The_Work_of_Art_in_the_Age_of_Its_Technological_Reproducibility_Second_Version.pdf 8. Elkins J. Visual Cultures. Bristol; Chicago, Intellect Ltd, 2010.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Усний виступ на семінарах: 28 / 42 балів 2. Самостійна робота (аналіз першоджерел): 4 / 8 балів 3. Самостійна робота (аналітична робота «Сучасні візуальні практики»): 4 / 10 балів 4. Іспит у письмовій формі - 24 / 40 балів Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх (двох) частин навчальної дисципліни. Загальна семестрова оцінка складаються із балів, отриманих за 1) аудиторну роботу (усні доповіді), 2) самостійну роботу (письмовий аналіз першоджерел), 3) самостійну роботу (аналітична робота «Сучасні візуальні практики»).
Мова викладання
англійська