Науково-дослідницький практикум з картографії та ГІС

Освітня програма: Картографія та географічні інформаційні системи

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Науково-дослідницький практикум з картографії та ГІС
Код дисципліни
ОК 15.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
15
Результати навчання
ПР 01. Аналізувати особливості природних та антропогенних систем і об’єктів геосфер Землі. ПР 06. Вміти здійснювати екологічну оцінку, аудит, ліцензування, сертифікацію використання природних ресурсів, прогнозувати розвиток екологічних, технологічних, економічних та соціальних наслідків на окремих об’єктах природокористування. ПР 10. Демонструвати здатність до адаптації та дії в новій ситуації, пов’язаній з роботою за фахом, вміння генерувати нові ідеї в області наук про Землю. ПР 12. Моделювати геосферні об’єкти і процеси, застосовуючи картографічні і математичні методи та геоінформаційні технології. ПР 13. Ідентифікувати та класифікувати відомі і реєструвати нові об’єкти в складі геосфер, їхні властивості, явища та процеси, їм притаманні.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Наявність освітнього ступеня бакалавра з картографії (наук про Землю); геодезії та землеустрою; географії, успішне вивчення обов’язкових професійно-орієнтованих дисциплін навчального плану першого семестру другого рівня вищої освіти.
Зміст навчальної дисципліни
Формування у студентів практичних навичок при дослідженні тематичних карт і атласів, розробці легенд карт різної тематики, виборі способів зображення; а також закріплення й поглиблення знань раніше вивчених курсів зі спеціальності. Навчальна дисципліна „Науково-дослідницький практикум з картографії та ГІС“ направлена на закріплення теоретичних знань з професійно-орієнтованих дисциплін, що вивчалися студентами протягом попередніх років навчання.
Рекомендована та необхідна література
1.Актуальні напрямки розвитку картографії в Україні / За редакцією Л.Г. Руденка. Викладено перспективні напрямки розвитку картографії на найближчу перспективу. ІSBN 978-966-02-9088-4 https://igu.org.ua/sites/default/files/pdf-text/cartography-2019.pdf 2.Геоінформаційне картографування в Україні: концептуальні основи і напрями розвитку / Л. Г. Руденко, Т. І. Козаченко, Д. О. Ляшенко [та ін.] ; за ред. Л. Г. Руденка. – К. : НВП “Видавництво “Наукова думка” НАН України”, 2011. – 102 с. 3.Козаченко Т.І. та ін. Картографічне моделювання: Навч. посібник [Текст] / Козаченко Т.І., Пархоменко Г.О., Молочко А.М.; [Під ред. А.Л. Золовського]. – Вінниця: Антекс-У ЛТД, 1999. – 328 с. 4.Національний атлас України / НАН України, Інститут географії, Державна служба геодезії, картографії та кадастру ; голов. ред. Л. Г. Руденко ; голова ред. кол. Б. Є. Патон. — К. : ДНВП «Картографія», 2007. — 435 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Курс складається з одного змістовного модулю присвяченого дослідженню методологічних особливостей тематичного й атласного картографування різнорангових геопросторових об’єктів з метою застосування географічних карт у наукових дослідженнях та безпосередньо особливостям проектування та укладання тематичних карт для атласів засобами ГІС.
Методи та критерії оцінювання
Форми та організація оцінювання: поточне (семестрове) оцінювання (практичні роботи (мінімальна оцінка 24, максимальна 40; контрольні роботи (6 – 10); самостійна робота (5 – 10)); підсумкове (заключне) оцінювання у формі іспиту (оцінка за знання теорії (мінімум 12, максимум 20 балів); оцінка за практичну частину (13 – 20)). Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 35 балів, для допуску до форми підсумкового контролю необхідно обов’язково здати додатково виконане індивідуальне комплексне завдання.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Людмила Миколаївна Даценко
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет