Веб-орієнтоване картографування

Освітня програма: Картографія та географічні інформаційні системи

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Веб-орієнтоване картографування
Код дисципліни
ВБ.2.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР01. Аналізувати особливості природних та антропогенних систем і об'єктів геосфер Землі. ПР03. Вміти спілкуватися з фахівцями та експертами різного рівня інших галузей знань, у тому числі в міжнародному контексті, в глобальному інформаційному середовищі. ПР10. Демонструвати здатність до адаптації та дії в новій ситуації, пов’язаній з роботою за фахом, вміння генерувати нові ідеї в області наук про Землю. ПР12. Моделювати геосферні об’єкти і процеси, застосовуючи картографічні і математичні методи та геоінформаційні технології. ПР13. Ідентифікувати та класифікувати відомі і реєструвати нові об’єкти в складі геосфер, їхні властивості, явища та процеси, їм притаманні.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Наявність освітнього ступеня бакалавра наук про Землю, успішне вивчення професійно-орієнтованих дисциплін навчального плану першого року навчання другого рівня вищої освіти.
Зміст навчальної дисципліни
Розширити у студентів їхні існуючі базові знання з веб-картографії теорією веб-орієнтованого картографування, а також належні практичні навички пошуку різноманітної картографічної інформації у мережі Інтернет та застосування сучасного програмного забезпечення, що використовується для інтерактивного створення карт за допомогою цього електронного середовища.
Рекомендована та необхідна література
1. Бондаренко Е. Л. Веб-картографія: монографія / Бондаренко Е. Л. – К., 2020. – 80 с. (електронний ресурс). 2. Бондаренко Е. Л. Телекомунікаційна картографія: навчально-методичний комплекс / Е. Л. Бондаренко, О. Ю. Яценко. – К.: УкрІНТЕІ, 2019. – 36 с. 3. Геоінформаційне картографування в Україні: концептуальні основи і напрями розвитку / Л. Г. Руденко, Т. І. Козаченко, Д. О. Ляшенко [та ін.] ; за ред. Л. Г. Руденка. – К. : НВП “Видавництво “Наукова думка” НАН України”, 2011. – 102 с. 4. Hurni Lorenz. Introduction to Web Cartography (Вступ до веб-картографії, англійською мовою, 2 частини / Lorenz Hurni [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.edx.org/course/introduction-to-web-cartography-part-1; https://www.edx.org/course/introduction-to-web-cartography-part-2 5. Kraak M. J. Web cartography / M. J. Kraak, A. Brown. – CRC Press, 2003. – 224 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Програма навчальної дисципліни складається з таких змістових модулів: 1.“Комунікативні можливості мережі Інтернет”. 2.“Картографування за допомогою мереж телекомунікацій”.
Методи та критерії оцінювання
Форми та організація оцінювання: поточне (семестрове) оцінювання (практичні роботи (мінімальна оцінка 24, максимальна 40; контрольні роботи (6 – 10); самостійна робота (5 – 10)); підсумкове (заключне) оцінювання у формі іспиту (оцінка за знання теорії (мінімум 12, максимум 20 балів); оцінка за практичну частину (13 – 20). Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 35 балів, для допуску до форми підсумкового контролю необхідно обов’язково здати додатково виконане індивідуальне комплексне завдання.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ольга Юріївна Яценко
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет