Сучасні методи одержання цифрової просторової інформації

Освітня програма: Картографія та географічні інформаційні системи

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Сучасні методи одержання цифрової просторової інформації
Код дисципліни
ОК 3.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР01. Аналізувати особливості природних та антропогенних систем і об'єктів геосфер Землі. ПР07. Знати сучасні методи дослідження Землі та її геосфер і вміти їх застосовувати у виробничій та науково-дослідницькій діяльності. ПР10. Демонструвати здатність до адаптації та дії в новій ситуації, пов’язаній з роботою за фахом, вміння генерувати нові ідеї в області наук про Землю. ПР13. Ідентифікувати та класифікувати відомі і реєструвати нові об’єкти в складі геосфер, їхні властивості, явища та процеси, їм притаманні.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Наявність освітнього ступеня бакалавра з картографії (наук про Землю) / геодезії та землеустрою.
Зміст навчальної дисципліни
Розширити у студентів базові знання з теорії і практики сучасних методів отримання цифрової інформації для її подальшої обробки і аналізу засобами ГІС та створення картографічних творів.
Рекомендована та необхідна література
1.Білоус В. В. Радіоелектронна геодезія. Навчальний посібник / В. В. Білоус, С. П. Боднар. – К.: КНУ імені Тараса Шевченка, 2020. – 106 с. – Режим доступу: http://geo.univ.kiev.ua/images/doc_file/navch_lit/Radio_elect_geodez.pdf 2.Бондаренко Е. Л. ГІС у задачах моніторингу навколишнього середовища / Е. Л. Бондаренко, О. Ю. Яценко // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Географія. – 2020. – № 1/2 (76/77). – С. 96–101. 3.Бондаренко Е. Л. Технології створення інфраструктур просторових даних / Бондаренко Е. Л. – К.: РВВ НТУ, 2014. – 60 с. 4.Ващенко В. Геодезичні прилади та приладдя / В. Ващенко, В. Літинський, С. Перій – Львів: Євросвіт, 2003. – 160 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Програма навчальної дисципліни складається із змістових модулів: 1.Теоретико-методичні основи отримання та використання сучасної геопросторової інформації. 2.Технічні та програмні засоби збору та обробки геопросторових даних.
Методи та критерії оцінювання
Форми та організація оцінювання: поточне (семестрове) оцінювання (практичні роботи (мінімальна оцінка 24, максимальна 40; контрольні роботи (3 – 10); самостійна робота (3 – 5)); підсумкове (заключне) оцінювання у формі заліку (оцінка за знання теорії (мінімум 12, максимум 40 балів). Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 35 балів, для допуску до форми підсумкового контролю необхідно обов’язково здати додатково виконане індивідуальне комплексне завдання.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет
Геодезії та картографії
Географічний факультет