Геоматика

Освітня програма: Картографія та географічні інформаційні системи

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Геоматика
Код дисципліни
ОК 8.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР02. Застосовувати свої знання для визначення і вирішення проблемних питань і прийняття обґрунтованих рішень в науках про Землю. ПР07. Знати сучасні методи дослідження Землі та її геосфер і вміти їх застосовувати у виробничій та науково-дослідницькій діяльності. ПР10. Демонструвати здатність до адаптації та дії в новій ситуації, пов’язаній з роботою за фахом, вміння генерувати нові ідеї в області наук про Землю. ПР12. Моделювати геосферні об’єкти і процеси, застосовуючи картографічні і математичні методи та геоінформаційні технології.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Знати підходи та шляхи пошуку картографічної інформації у мережі Інтернет. 2.Знати основи інфраструктури просторових даних. 3.Знати класифікацію картографічних творів, теоретико-методичні основи картографування. 4.Працювати в сучасному програмному забезпеченні, що використовується для картографування та подання картографічних творів. 5.Працювати в сучасному програмному забезпеченні, що використовується для оброблення матеріалів дистанційного зондування.
Зміст навчальної дисципліни
Окреслити теоретичні й методичні основи міждисциплінарного наукового напряму, який займається дослідженням технологій отримання й оброблення просторових даних, включаючи наукові основи і області застосування; ознайомити з методами та підходами в галузі наук про Землю для вирішення спеціальних завдань на основі інформаційних систем і технологій; опанувати методичні прийоми та способи побудови та аналізу різних видів геозображень.
Рекомендована та необхідна література
1.Програма наукових досліджень НАН України та НКА України “Наукові основи, методичне, технічне та інформаційне забезпечення створення системи моніторингу геосистеми на території України (ОЕО-ЕІА)”. - 2008. — С. 7. 2.Руденко, Л.Г. Геоінформаційне картографування в Україні: концептуальні основи і напрями розвитку / Л.Г.Руденко, Т.І.Козаченко, Д.О.Ляшенко. К.: Наукова думка, 2011. – 104 с. 3.Lexikon der Kartographie und Geomatik: in zwei Banden. Heidelberg; Spekrum Akademisher verlag. Berlin / Bd1/ A bis Karti/. 2001. 453 s. 4.I.V. Barmin, V.P. Kulagin, V.P. Savinykh, V.Ya. Tsvetkov. Near_Earth Space as an Object of Global Monitoring // Solar System Research, 2014, Vol. 48, No. 7, pp. 531-535. 5.Yvan Bedard “Geomatics”: 26 years of history already! // Geomatica. – 2007. – Vol. 61. - №3ю – Р. 269-272.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Курс складається з двох змістових модулів. Перший присвячено загальним питанням виникнення та розвитку нового напряму в науці, зв’язок та відмінності з геоінформатикою; процеси інтеграції різних наук та структура геоматики. Розглянуто види геозображень, їх особливості, класифікації. У другому модулі розкривається сутність єдиної системи геозображень та видів моделювання реальності за допомогою конструювання різних видів геозображень. Окреслено методи побудови і застосування різних видів геозображень та перспективи розвитку наукового напряму.
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами виконання практичних, самостійних, модульних контрольних робіт та заліку. Питома вага результатів навчання у підсумковій оцінці за умови її опанування на належному рівні наступна: семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1: 10 балів. 2. Модульна контрольна робота 2: 10 балів. 3. Практичні роботи: 30 балів. 4. Самостійна робота: 10 балів. - підсумкове оцінювання: у формі іспиту Підсумкова оцінка з освітнього компонента, підсумковою формою контролю за яким встановлено залік, визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання 60 балів і заліку 40 балів. Оцінки нижче мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тамара Миколаївна Курач
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет