Веб-програмування фахових задач

Освітня програма: Картографія та географічні інформаційні системи

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Веб-програмування фахових задач
Код дисципліни
ОК 11.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР03. Вміти спілкуватися з фахівцями та експертами різного рівня інших галузей знань, у тому числі в міжнародному контексті, в глобальному інформаційному середовищі. ПР09. Розробляти та впроваджувати механізми територіального менеджменту, геопланування, здійснювати моніторинг регіонального розвитку, складати плани та програми ПР10. Демонструвати здатність до адаптації та дії в новій ситуації, пов’язаній з роботою за фахом, вміння генерувати нові ідеї в області наук про Землю. ПР12. Моделювати геосферні об’єкти і процеси, застосовуючи картографічні і математичні методи та геоінформаційні технології. ПР13. Ідентифікувати та класифікувати відомі і реєструвати нові об’єкти в складі геосфер, їхні властивості, явища та процеси, їм притаманні.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Наявність освітнього ступеня бакалавра з картографії (наук про Землю); геодезії та землеустрою; географії, успішне вивчення обов’язкових професійно-орієнтованих дисциплін навчального плану першого семестру другого рівня вищої освіти.
Зміст навчальної дисципліни
Дати студентам знання з теорії і методології веб-програмування фахових задач, сформувати належні практичні навички роботи у відповідному програмному забезпеченні при створенні картографічних веб-додатків для різноспрямованого практичного використання.
Рекомендована та необхідна література
1.Дубницький М. М. Створення власного картографічного веб-ресурсу з використанням відкритого програмного забезпечення / Український географічний журнал. – 2017. – № 2 – С. 54 – 58. 2.Чабанюк В.С., Путренко В.В., Станкевич Т.В. Питання веб-публікації тематичної геопросторової інформації на основі картографічних веб-сервісів // Укр. геогр. журн. – 2012. – № 4 – С. 60 – 65. 3.ArcGIS API for JavaScript, 2017. Режим доступу : https://developers.arcgis.com/javascript/ 4.LeafLet – an open-source JavaScript library for mobile-friendly interactive maps. Режим доступу : https://leafletjs.com/index.html 5.Web Services and Service-Oriented Architectures. Режим доступу : http://www.service-architecture.com/ 6.OpenLayers. Режим доступу : http://openlayers.org/
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Програма навчальної дисципліни складається з таких змістових модулів: 1.“Теоретико-методологічні основи веб-програмування фахових задач”. 2.“Сучасні технології для створення, інформаційного наповнення та веб-підтримки функціонування картографічних веб-додатків”.
Методи та критерії оцінювання
Форми та організація оцінювання: поточне (семестрове) оцінювання (практичні роботи (мінімальна оцінка 18, максимальна 30); презентація (6 – 10), тест (3 – 5), контрольна робота (3 – 5); самостійна робота (6 – 10)); підсумкове (заключне) оцінювання у формі заліку (оцінка за знання теорії (мінімум 12, максимум 20 балів); оцінка за практичну частину (12 – 20)). Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 36 балів, для допуску до форми підсумкового контролю необхідно обов’язково здати додатково виконане комплексне індивідуальне завдання.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ольга Юріївна Яценко
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет