Навчальна картографія
Освітня програма: Картографія та географічні інформаційні системи
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Навчальна картографія
Код дисципліни
ОК 9.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР02. Застосовувати свої знання для визначення і вирішення проблемних питань і прийняття обґрунтованих рішень в науках про Землю.
ПР09. Застосовувати освітні технології та методи викладання предметного матеріалу наук про Землю у закладах освіти
ПР10. Демонструвати здатність до адаптації та дії в новій ситуації, пов’язаній з роботою за фахом, вміння генерувати нові ідеї в області наук про Землю.
ПР12. Моделювати геосферні об’єкти і процеси, застосовуючи картографічні і математичні методи та геоінформаційні технології.
ПР13. Ідентифікувати та класифікувати відомі і реєструвати нові об’єкти в складі геосфер, їхні властивості, явища та процеси, їм притаманні.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Наявність освітнього ступеня бакалавра з картографії (наук про Землю); геодезії та землеустрою; географії, успішне вивчення обов’язкових професійно-орієнтованих дисциплін навчального плану першого семестру другого рівня вищої освіти.
Зміст навчальної дисципліни
Формування у студентів практичних навичок при дослідженні навчальних курсів картографічного спрямування, надати базові знання з теорії, методології та практичного проектування шкільних картографічних творів з географії, практичного засвоєння технологій, програмного та інформаційного забезпечення, ознайомити з основними положеннями шкільної географічної освіти та картографії в Україні, а також закріплення й поглиблення знань раніше вивчених курсів зі спеціальності. Навчальна дисципліна «Навчальна картографія» направлена на закріплення теоретичних знань з професійно-орієнтованих дисциплін, що вивчалися студентами протягом попередніх років навчання.
Рекомендована та необхідна література
1.Даценко Л.М. Основи геоінформаційних систем і технологій. Навчальний посібник / Л.М.Даценко, В.І.Остроух // К.: ДНВП «Картографія», 2013. 184 с.
2.Даценко Л.М. Навчальна картографія в умовах інформатизації суспільства: теорія і практика. – К.: ДНВП «Картографія», 2011. – 228 с.
3.Даценко Л.М. Навчальні карти для школи (навчальний посібник). – К.:ВГЛ «Обрії», 2008. – 107 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Дисципліна складається із двох змістових модулів.
Перший присвячено вивченню питань теорії, методології та практичного проектування шкільних картографічних творів з географії, практичного засвоєння технологій, програмного та інформаційного забезпечення цього курсу, ознайомленню з основними положеннями шкільної географічної освіти та картографії в Україні.
Другий присвячено вивченню теорії, методології та практичного проектування історичних карт, практичного засвоєння технологій, програмного та інформаційного забезпечення цього курсу, ознайомити з основними положеннями шкільного історичного картографування в Україні.
Методи та критерії оцінювання
Форми та організація оцінювання: поточне (семестрове) оцінювання (практичні роботи (мінімальна оцінка 24, максимальна 40; контрольні роботи (6 – 10); самостійна робота (5 – 10)); підсумкове (заключне) оцінювання у формі іспиту (оцінка за знання теорії (мінімум 12, максимум 20 балів); оцінка за практичну частину (13 – 20)).
Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 35 балів, для допуску до форми підсумкового контролю необхідно обов’язково здати додатково виконане індивідуальне комплексне завдання.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Людмила
Миколаївна
Даценко
Геодезії та картографії
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Геодезії та картографії
Географічний факультет