Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності

Освітня програма: Картографія та географічні інформаційні системи

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
Код дисципліни
ОК 1.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Аналізувати особливості природних та антропогенних систем і об’єктів геосфер Землі. ПР02. Застосовувати свої знання для визначення і вирішення проблемних питань і прийняття обґрунтованих рішень в науках про Землю. ПР03. Вміти спілкуватися з фахівцями та експертами різного рівня інших галузей знань, у тому числі в міжнародному контексті, в глобальному інформаційному середовищі. ПР05. Планувати і здійснювати наукові експерименти, писати наукові роботи за фахом. ПР07. Знати сучасні методи дослідження Землі та її геосфер і вміти їх застосовувати у виробничій та науково-дослідницькій діяльності. ПР12. Моделювати геосферні об’єкти і процеси, застосовуючи картографічні і математичні методи та геоінформаційні технології.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Наявність освітнього ступеня бакалавра, успішне опанування дисциплін 1 семестру навчання в магістратурі.
Зміст навчальної дисципліни
Розширити у студентів базові знання з методології та організації наукових досліджень, основ інтелектуальної власності у галузі картографії з набуттям ними нових компетентностей, в тому числі і для виконання випускної кваліфікаційної роботи магістра.
Рекомендована та необхідна література
1.Афанасьєв А. Основи наукових досліджень: навч. посібник / Харківський національний економічний ун-т. – Х. : ХНЕУ, 2005. – 96 с. 2.Бондаренко Е. Л. Методичні рекомендації до виконання та підготовки до захисту випускних кваліфікаційних робіт магістра / Е. Л. Бондаренко, Л. М. Даценко, І. О. Підлісецька. – К., 2019. – 40 с. 3.Бондаренко Е. Л. Методологічні особливості картографування природно-заповідного фонду України засобами інтерактивних карт (на прикладі Полтавської області) / Е. Л. Бондаренко, М. О. Кирилюк // Проблеми безперервної географічної освіти і картографії. – 2020. – № 31. – С. 6–14. 4. Bondarenko E. Geoecological Atlas of the Nature Reserve Fund of Ukraine as a Geoinformation System: a Methodological Approach to Content Development / E. Bondarenko, M. Kyryliuk // Geoinformatics 2021: Theoretical and Applied Aspects. – Volume 2021. – P. 1–5.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Програма навчальної дисципліни складається з таких змістових модулів: 1.Загальні питання методології та організації наукових досліджень. 2.Основи інтелектуальної власності. 3.Організація проведення наукового дослідження у галузі картографії та ГІС.
Методи та критерії оцінювання
Форми та організація оцінювання: поточне (семестрове) оцінювання (семінари (мінімальна оцінка 24, максимальна 40; контрольні роботи (6 – 10); самостійна робота (5 – 10)); теорії (мінімум 12, максимум 20 балів); оцінка за практичну частину (13 – 20). Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 35 балів, для допуску до форми підсумкового контролю необхідно обов’язково здати додатково виконане індивідуальне комплексне завдання.
Мова викладання
Українська