Механіка грунтів
Освітня програма: Геологія (1 рівень)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Назва дисципліни
Механіка грунтів
Код дисципліни
ВК 8
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знати поняття про напруги, методи вивчення напруженого стану ґрунтового масиву, поняття про несучу здатність ґрунтової основи, стійкість схилів та укосів, поняття про залежність деформацій від напруг, види деформацій ґрунтових основ, поняття про реологічні моделі поведінки ґрунтових масивів. Вміти аналізувати напружений стан ґрунтової основи за еліпсом напруг, кола напруг Мора і тензорів напруг, визначати величини напруг від власної ваги ґрунтової товщі та від дії додаткового навантаження, аналізувати фази напруженого стану рунтової основи, визначати критичні навантаження на ґрунт від різних споруд, оцінювати стійкість схилів та укосів, розраховувати величини активного і пасивного тиску на підпірні стінки, Визначати величину деформацій ґрунтових основ різними методами, аналізувати зміну стану ґрунтової основи в часі за допомогою реологічних моделей
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Мати базові знання з геології, мінералогії, літології, інженерної геології та ґрунтознавства
Зміст навчальної дисципліни
Студенти отримують знання про основні механіко-математичні моделі поведінки ґрунтових основ під дією додаткових навантажень, закономірності змін фаз
напруженого стану ґрунтових основ, визначення критичних навантажень та несучої здатності ґрунтової основи. Вивчають класифікацію зсувів на схилах та укосах, а також методи оцінки їх стійкості, базові рівняння для розрахунку деформацій ґрунтових основ, основні поняття про реологічні моделі поведінки ґрунтових масивів та їх застосування при прогнозуванні наслідків впливу техногенних чинників на систему «ґрунтова основа - споруда»
Рекомендована та необхідна література
1. Костюченко М.М. Механіка грунтів Інтернет-ресурс Київського університету.- geol.univ@ kiev.ua, 2013,116 с.
2. Костюченко М.М Методичні вказівки до виконання практичних робіт з навчальної дисципліни „Механіка ґрунтів ” К. ВПЦ Київський університет. 2005, 64 с.
3. Karl Terzaghi. Soil mechanics in engineering practice (1-3 patr) / Karl Terzaghi, Ralph B Peck, Gholamreza Mesri. – New York: Wiley, 1996.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні і лабораторні заняття, самостійна робота студентів
Методи та критерії оцінювання
Контроль передбачає виконання лабораторних робіт та проведення 2 письмових контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмово-усного іспиту. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою. Студент не допускається до підсумкового оцінювання, якщо під час семестру набрав менше 20 балів. Протягом семестру студент може набрати від 36 до 60 балів. Під час іспиту студент може отримати від 24 до 40 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Максим
Валерійович
Рева
Гідрогеології та інженерної геології
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Гідрогеології та інженерної геології
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"