Історія адміністративного права
Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Історія адміністративного права
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати основні аспекти становлення та розвитку камеральних наук, їх зміст та зв'язок з поліцейським правом, зміст поліцейського права у різні періоди його розвитку як науки; причини та умови, що сприяли появі адміністративного права; хронологію розвитку адміністративної науки на теренах Західної Європи та України.
Вміти визначати історичні етапи та основні закономірності становлення і розвитку адміністративної науки; оцінювати причини та умови, що сприяли трансформаційним процесам з урахуванням геополітичних особливостей; визначати роль та завдання адміністративної науки на кожному конкретному історичному етапі.
Обґрунтовувати рішення, застосовуючи аналіз та синтез, оцінки історичного розвитку адміністративно – правової науки через призму отриманих знань та на цій основі сформувати власне бачення подальших можливих шляхів розвитку адміністративної науки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні аспекти становлення та розвитку правових наук, загальну теорію держави і права, загальне адміністративне право.
Вміти визначати історичні етапи та основні закономірності становлення і розвитку правових наук; оцінювати причини та умови, що сприяли трансформаційним державно - правовим процесам; визначати роль та завдання правових наук в ретроспективі.
Володіти елементарними навичками застосування аналізу та синтезу, обґрунтування оцінки історичного розвитку правових наук на цій основі формувати власне бачення подальших можливих шляхів розвитку конкретно взятої правової науки.
Зміст навчальної дисципліни
Програма спецкурсу синтезує характерні риси підходу історії держави та права з основними принципами теорії держави та права і таким чином, надає можливість студенту ознайомитися із специфікою понятійного апарату у кожен конкретний період розвитку науки, так і з основними здобутками наукових шкіл. Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на засвоєння студентами історичного процесу виникнення, становлення та розвитку науки адміністративного права; трансформаційних процесів наук, які передували адміністративному праву; впливу зазначених наук на зміст сучасного адміністративного права; основних здобутків вчених поліцеїстів і адміністративістів і значення їхнього вкладу у розвиток адміністративної науки на теренах Західної Європи та України.
Рекомендована та необхідна література
1. Тетяна Т. Камералістика і камералісти: із історії світ. фін. думки Соц.-екон. пробл. і держава.—2017.— Вип. 2 (17).—С. 183-190. 2. Соломаха А. Г. Поліцейське право у науковій спадщині М. М. Цитовича: Монографія. – Київ – Дрогобич: Посвіт, 2015. – 200с. 3.Соломаха А. Г. Київська унів. школа поліц. права. Наше право. – 2015. – C. 49-57. 4. Адмін. право України: повний курс. Підручник під ред. Галунько В.,Діхтієвського П.В. Херсон: ОЛДІ-Плюс, 2020-2021.446c. 5.Проблеми сучасної поліцеїстики : тези доп. наук.-практ. конф. (м. Харків, 28 квіт. 2021 р.) / МВС України, Харків. нац. ун-т внут. справ. – Харків : ХНУВС, 2021. – 244 с. 6.Адміністративне право України (загальна частина) : навч. посіб. /
[Остапенко О. І. Ковалів М. В., Єсімов С. С. та ін.] ; [Вид. 2-е, доп.] Львів : СПОЛОМ, 2021. 616 с. 7.Кульчицький С.В.Історія України: дов.К., Літера ЛТД, 2015, 2017.544 с. 8.Конституція України: офіц. вид.К., 2020.68 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Передбачено проведення лекційних та семінарських занять, самостійна робота студентів. По завершені вивчення питань першого та другого модулю, викладач повідомляє студентів про проведення модульної контрольної роботи на попередньому семінарському занятті. За кожну модульну контрольну роботу студент може по 5 балів.
Впродовж семестру проводиться проміжна контрольна робота за яку студент може отримати максимум 4 бали. Іншою формую проміжного модульного контролю є експрес опитування за яке студент може отримати максимум 3 бали.
Індивідуальне завдання та реферат є додатковими заходом для підвищення балів студентами, які з поважних причин були відсутні на деяких семінарських заняттях. В індивідуальному завданні студент готує відповіді на питання, які визначає викладач відповідно до пропущених тем і доповідає їх на занятті. За індивідуальне завдання студент може отримати 6 балів. Реферат - змістовна письмова робота на задану тему з аналізом літератури та висновками.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка розраховується як сума наступних показників: суми балів, отриманих за роботу на семінарських заняттях (максимально 20 балів); суми балів, отриманих за самостійну роботу (максимально 10 балів); суми балів, отриманих за 2 модульні контрольні роботи (максимально 2*5=10 бали); суми балів, отриманих за іспит (максимально 60 балів).
За виступ на семінарі максимально зараховується 5 балів, за одне доповнення – 1 бал, максимально за доповнення протягом семінару – 3 бали. Як перша, так і друга модульна контрольна містить два теоретичні запитання, 3 категорії та 5 тестових завдань. За кожне теоретичне питання ставиться по 3 бали, за відповідь на 5 тестових завдань та розкриття змісту 5 категорій – по 2 бали.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Артем
Григорович
Соломаха
Кафедра адміністративного права та процесу
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра адміністративного права та процесу
Навчально-науковий інститут права