Багатосеместрова дисципліна: Латинська герменевтика (5 семестр)
Освітня програма: Класична філологія та англійська мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Багатосеместрова дисципліна: Латинська герменевтика (5 семестр)
Код дисципліни
ННД.19
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною, класичними та іноземною мовами.
ПРН 12. Аналізувати мовні одиниці, визначати їх взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють
ПРН 13. Аналізувати й інтерпретувати твори античної літератури, визначати їхню специфіку й місце в літературному процесі.
ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів давньогрецької і латинської мов.
ПРН 21. Мати навички перекладу текстів різних стилів і жанрів давньогрецькою і латинською мовою.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати загальні відомості про історико-культурний контекст періоду республіки у давньому Римі; володіти основами граматики латинської мови, зокрема синтаксису складного речення, базовими вміннями і навичками перекладу, методами лінгвокультурологічного і граматичного аналізу латинських оригінальних текстів.
Зміст навчальної дисципліни
Мета курсу «Латинська герменевтика» - надати студентам знання про герменевтику як мистецтво витлумачення тексту, універсальну науку про розуміння, комплексний метод дослідження, її ідеї та принципи, сформувати методологічний інструментарій герменевтичного аналізу (навички читання, інтерпретації, перекладу) латинських текстів.
Анотація. Лекційно-практичний курс складається з двох змістових частин. Перша частина присвячена історії і теорії герменевтики, її зв'язкам з риторикою, граматикою і логікою, різним формам тексту як об’єктa дослідження, містить комплексний герменевтичний аналіз першої книги «Записок про галльську війну» Г.Ю. Цезаря.
Рекомендована та необхідна література
Балух В.О. Історія античної цивілізації у 3 тт. : підр. для студ. вищ. навч. закл. / В.О. Балух. - Чернівці: Наші книги, 2008. – Т. 2: Стародавній Рим. – 847 с.
Богачов А. Л. Філософська герменевтика. Навчальний посібник. – К.: Видавництво “Курс”, 2006. – 406 с.
Цезар Г.Ю. Записки про галльську війну. Книга перша. Вступна стаття та загальна редакція А.О. Білецького. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2015. – 142 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття; відеоматеріали та презентації (Microsoft PowerPoint); самостійна робота (підготовка матеріалів за заданою темою, презентації, контрольні роботи)
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом за систематичну роботу впродовж семестру, і передбачають засвоєння матеріалу з усіх тем змістового модулю та виконання самостійних і контрольних робіт з урахуванням підсумкової роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують «зараховано». Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують «незараховано».
Детальний опис форм, критеріїв та організації оцінювання наведено у робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олена
Григорівна
Михайлова
Кафедра загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики
Навчально-науковий інститут філології