Архегоніати

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Архегоніати
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР07. Демонструвати знання про структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні організації. ПР08. Демонструвати знання фундаментальних біологічних процесів, будови та функцій живих організмів. ПР16. Обирати методи, алгоритми планування та проведення польових, лабораторних, клініколабораторних досліджень, у т.ч. математичні методи та програмного забезпечення для проведення досліджень, обробки та представлення результатів. ПР17. Шляхом самостійного навчання освоїти нові знання та сучасні методи експериментальних досліджень для вирішення проблемних завдань біології. ПР21. Вирішувати прикладні задачі біології застосовуючи відповідні методи. ПР23. Здатність проводити дослідження рослинних та грибних об'єктів, визначати таксони рослин та грибів флори України а також світової флори та мікобіоти.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати – основи морфології, анатомії, фізіології, систематики рослин та основні принципи і правила ботанічної номенклатури в рамках нормативних та спеціальних дисциплін і польових практик, що викладались в попередні роки навчання. 2. Вміти – вміти ідентифікувати ботанічні об’єкти в об’ємі, що визначений нормативними дисциплінами, що викладались в попередні роки навчання; працювати з науковою та науковометодичною літературою. 3. Володіти елементарними навичками користування ключами для визначення таксонів різного рангу та навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна є базовою ботанічною дисципліною, що дає змогу сформувати уявлення про місце вищих спорових та голонасінних рослин у системі органічного світу і найсучасніших системах класифікації цих об’єктів, їх походження та філогенетичні взаємозв’язки, структурноорганізаційну та таксономічну різноманітність, роль і значення для сталого розвитку природи і суспільства, сучасні тенденції та напрямки фундаментально-наукових і прикладних досліджень у галузі систематики архегоніат і суміжних з нею науках. Її місце у системі інших біологічних дисциплін у найбільшому ступені узгоджується з поняттям про рослини як матеріал для різнобічних біологічних досліджень, аналогічно до тварин у зоології, та бактерій та вірусів у мікробіології та вірусології, відповідно.
Рекомендована та необхідна література
1. Кучерява Л.Ф., Войтюк Ю.О., Нечитайло В.А. Систематика вищих рослин. Архегоніати. – К.: Фітосоціоцентр, 1997. – 136 с. 2. Нечитайло В.А., Кучерява Л.Ф. Ботаніка. Вищі рослини. – К.: Фітосоціоцентр, 2000. – 432с. 3. Cole Th., Hilger H., Goffinet B. Bryophyte Phylogeny Poster (BPP), 2019. 10.7287/peerj.preprints.27571. 4. Cole Th., Bachelier J., Hilger H. Tracheophyte Phylogeny Poster - Vascular Plants: Systematics and Characteristics, 2019. 10.7287/peerj.preprints.2614v3.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція Самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
- Поточне оцінювання / контроль: 1. Модульна контрольна робота 1 - РН 1.1-3.1 - 30 балів / 15 балів 2. Модульна контрольна робота 2 - РН 1.1-3.1 - 30 балів / 15 балів 3. Оцінювання усних відповідей/доповнень - РН 1.1-2.2 - 20 балів / 10 балів 4. Оцінювання презентації/доповіді - РН 2.2 – 20 балів / 10 балів. - семестровий контроль: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”