Фізіологія вищих водних рослин

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Фізіологія вищих водних рослин
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР08. Демонструвати знання фундаментальних біологічних процесів, будови та функцій живих організмів. ПР10. Встановлювати закономірності взаємодії живих організмів різних форм структурної організації між собою, особливості впливу різних чинників на живі організми та оцінювати їх роль у біосферних процесах біотичної трансформації речовин і енергії.ПР16. Обирати методи, алгоритми планування та проведення польових, лабораторних, клініколабораторних досліджень, у т.ч. математичні методи та програмного забезпечення для проведення досліджень, обробки та представлення результатів. ПР17. Шляхом самостійного навчання освоїти нові знання та сучасні методи експериментальних досліджень для вирішення проблемних завдань біології. ПР21. Вирішувати прикладні задачі біології відповідні методи
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальних дисциплін «Ботаніка», «Фізіологія рослин», «Молекулярна таксономія рослин», «Біохімія», «Біохімія рослин», «Методи експериментальної біології рослин». 2. Вміння самостійно застосовувати знання із ботаніки, фізіології рослин, біохімії, молекулярної таксономії рослин, основ екології та охорони природи, методів експериментальної біології рослин та ін. навчальних дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науковометодичною літературою. 3. Володіння базовими навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Предметом вивчення дисципліни є особливості будови та протікання головних фізіологічних процесів у вищих водних рослин, пов'язані зі специфічними умовами їхньої життєдіяльності, способи регуляції цих процесів, специфіка формування водних фітоценозів та їхнє значення у функціонуванні та збереженні водних екосистем. Основну увагу курсу приділено класифікації водних рослин, факторам водного середовища та пристосуванню до них різних екологічних груп рослин, взаємовідносинам з водних макрофітів з іншими гідробіонтами. Розглянуто важливість водних рослин, як складових компонентів біоценозів та потужного фактора самоочищення водойм, для існування природних водних екосистем та перспективи використання вищих водних рослин з метою фіторемедіації водного середовища.
Рекомендована та необхідна література
1. Сакевич О.Й., Усенко О.М., Баланда О.В. Біохімічний аналіз водяних рослин. -К.: Логос, 2009. -372 с. 2. Мусієнко М.М., Ольхович О.П. Методи дослідження вищих водних рослин. Київ.- Фітосоціоцентр. 2005, -60 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
- Семестрове оцінювання: 1. Контрольна робота з 1 –3-ї теми: РН 1.1. – 20 балів/10 балів. 2. Контрольна робота з 4 – 7-ї теми: РН 1.1. – 20 балів/10 балів. 3. Наукова доповідь з презентацією: РН 2.1, 2.2., 3.1, 3.2. – 20 балів/10 балів. - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”