Науково-практичне забезпечення оціночної діяльності

Освітня програма: Оцінка землі та нерухомого майна (2 рівень)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Науково-практичне забезпечення оціночної діяльності
Код дисципліни
ОК 14
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Знати нормативно-правові засади забезпечення питань раціонального використання, охорони, обліку та оцінки земель на національному, регіональному, локальному і господарському рівнях, процедур державної реєстрації земельних ділянок, інших об’єктів нерухомості та обмежень у їх використанні. Володіти методами організації топографо-геодезичного і землевпорядного виробництва від польових вимірювань до менеджменту та реалізації топографічної та землевпорядної продукції на основі використання знань з основ законодавства і управління виробництвом.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
З метою кращого освоєння навчального матеріалу дисципліни студенти повинні до його початку володіти знаннями та навичками в галузі земельних відносин, поняттями земельна ділянка та землекористування як об’єкт нерухомості, майнова, сільськогосподарська та природоохоронна нерухомість і особливості науково-практичне забезпечення оціночної діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна дозволяє отримати знання щодо організації науково- практичного забезпечення оціночної діяльності, чинних законодавчих та нормативних актах, що регулюють управління різними об’єктами землекористування, спрямована на формування спеціальних та практичних навичок, необхідних для практичного застосування методів оцінки нерухомості та земельних ресурсів; застосуванню сучасних інформаційних технологій для реалізації завдань наукових досліджень у сфері оціночної діяльності, методів системного підходу до вивчення структури та взаємозв'язків розвитку землекористування з метою підвищення результативності здійснюваних програмних заходів та раціонального використання земельно-ресурсного потенціалу; вивченню показників оцінки процесів формування і використання земельно-ресурсного потенціалу територій із метою його охорони та сприянню максимальному збереженню природних властивостей земельних ресурсів; розгляду загальних засад моніторингу та охорони земель в Україні.
Рекомендована та необхідна література
1. Закон України «Про оцінку земель» від 11 грудня 2003 року № 1378-IV. 2. Закон України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» від 12 липня 2001 року № 2658-III. 3. Національні стандарти оцінки - К., УТО, 2007,- 120с.- (Бібліотека Українського товариства оцінювачів). 4. Постанова КМУ « Про експертну грошову оцінку земельних ділянок» від від 11 жовтня 2002 р. № 1531 5. Постанова КМУ «Про затвердження Національного стандарту № 1 "Загальні засади оцінки майна і майнових прав» від 10 вересня 2003 р. № 1440 6. Постанова КМУ Про затвердження Національного стандарту № 2 «Оцінка нерухомого майна» від 28 жовтня 2004 р. № 1442 7. Третяк А.М. (ред.). Економіка земельного ринку: базові засади теорії, методології, практики: монографія – Львів : СПОЛОМ, 2019. 9. Третяк А.М. Земельний капітал: теоретико-методологічні основи формування та функціонування: Монографія. – Львів. СПОЛОМ, 2011.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні і практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання 12 практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби) та проведення 3 модульних контрольних робіт. Оцінювання в 2 семестрі передбачає проведення проміжного контролю, який виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру, як сума (проста або зважена) балів за систематичну роботу впродовж 2 семестру. Окремої форми контролю наприкінці 2 семестру не передбачено. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмово-усного іспиту.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ірина Вікторівна Цюпа
Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"