Управління земельними ресурсами

Освітня програма: Оцінка землі та нерухомого майна (2 рівень)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Управління земельними ресурсами
Код дисципліни
ОК 13
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
Знати теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомості і земельного кадастру. Знати нормативно-правові засади забезпечення питань раціонального використання, охорони, обліку та оцінки земель на національному, регіональному, локальному і господарському рівнях, процедур державної реєстрації земельних ділянок, інших об’єктів нерухомості та обмежень у їх використанні. Використовувати методи і технології землевпорядного проектування, територіального та господарського землеустрою, планування використання та охорони земель, кадастрових знімань та ведення державного земельного кадастру. Обробляти результати геодезичних вимірювань, топографічних і кадастрових зйомок, геолого-геоморфологічних досліджень з використанням геоінформаційних технологій та комп’ютерних програмних засобів і системи керування базами даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
З метою кращого освоєння навчального матеріалу дисципліни студенти повинні до його початку володіти знаннями та навичками в галузі земельних відносин та використання і охорони земель, сфері оцінки землі та нерухомого майна.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Управління земельними ресурсами та землекористуванням» дозволяє отримати знання з теорії управління, аналізу інституціонального середовища управління земельними ресурсами і землекористуванням, розробки проектів організаційних структур управління на різних ієрархічних рівнях, стратегій земельної політики та концепцій розвитку системи управління з використанням ГІС технологій (ГІС-6). Дисципліна враховує новітні тенденції, існуючі стандарти і підходи та методології до планування розвитку землекористування і управління земельними ресурсами. Вона має за мету розглянути особливості територіального планування розвитку землекористування та управління земельними ресурсами. Важливою складовою даної дисципліни є вивчення законодавчої та нормативно-правової бази та організаційних структур на різних рівнях управління земельними ресурсами та землекористуванням.
Рекомендована та необхідна література
1. Третяк А.М., Дорош О.С. Під заг. ред. Третяка А.М. Управління земельними ресурсами (навчальний посібник). — Вінниця. Нова книга. 2006. — 462 с 2. Третяк А.М., Третяк В.М. Управління земельними ресурсами. Конспект лекцій (для магістрів спеціальності 193 Геодезія та землеустрій). К.: КНУ імені Тараса Шевченка. 2021. 260 с. 3. Горлачук В.В., В’юн В.Г., Песчанська І.М. та ін. Управління земельними ресурсами: Підручник – Львів: Видавництво «Магнолія плюс», 2006. – 443 с. 4. Горлачук В. В. Управління земельними ресурсами : Практикум для студентів спеціальності 193 Геодезія та землеустрій / В. В. Горлачук, О. В. Лазарєва – Миколаїв : Вид-во ЧНУ ім. Петра Могили, 2018. – 88 с. 5. Управління земельними ресурсами: [навчальний посібник] / Г.І. Шарий, В.В. Тимошевський, Р.А. Міщенко, І.А. Юрко. – Полтава: ПолтНТУ, 2019. – 172.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Впродовж 5 семестру передбачено виконання 4 практичних робіт, впродовж 5 семестру 9 практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби) та проведення 2 письмових модульних контрольних робіт у кожному семестрі.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"