Землевпорядні вишукування та проекти

Освітня програма: Землеустрій та кадастр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Землевпорядні вишукування та проекти
Код дисципліни
ВБ 2.1.2.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 2. Знати теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомості і земельного кадастру; ПРН 3. Знати нормативно-правові засади забезпечення питань раціонального використання, охорони, обліку та оцінки земель на національному, регіональному, локальному і господарському рівнях, процедур державної реєстрації земельних ділянок, інших об’єктів нерухомості та обмежень у їх використанні; ПРН 4. Застосовувати методи і технології створення державних геодезичних мереж та спеціальних інженерно-геодезичних мереж, топографічних знімань місцевості, топографо-геодезичних вимірювань для вишукування, проектування, зведення і експлуатації інженерних споруд, громадських, промислових та сільськогосподарських комплексів з використанням сучасних наземних і аерокосмічних методів;
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: методику наукового пізнання, інжинірингу, техніко-економічного та правового обґрунтування організації територій адміністративно-територіальних утворень, землеволодінь і землекористувань, проведення з цією метою землевпорядних вишукувань, складання схем і проектів землеустрою; Вміти: застосовувати методи наукових досліджень, використовувати різні прийоми і способи організації території та формування правового режиму землекористування, створення сприятливого середовища і поліпшення природних ландшафтів, розробляти системи заходів щодо збереження, відновлення і підвищення родючості грунтів, запобігати деградації земель від негативних явищ, прогнозувати можливі напрями майбутнього їх розвитку на користь суспільства і держави України; Володіти: елементарними навичками узагальнення знань та вмінь, здобутих під час навчання і, зокрема, в процесі засвоєння основних положень обовʼязкової комплексної дисципліни «Землевпорядні вишукування та проекти».
Зміст навчальної дисципліни
Предметом вивчення навчальної дисципліни є знання, одержані в результаті пізнання і відображення у свідомості фахівця об’єктів дослідження, проведеного з метою вивчення закономірностей організації використання землі як певної території, змістовно і просторово-визначеного природного ресурсу, основного засобу суспільного виробництва спрямованого на прискорення темпів зростання продуктивності праці на основі досягнень науково-технічного прогресу і раціонального використання землі, трудових і фінансових ресурсів, професійній та екологічній підготовці землевпорядника найвищої кваліфікації, що дають уявлення про сучасні тенденції, становлення та розвиток галузевої науки, освіти і виробництва у царині земельних суспільних відносин в державі.
Рекомендована та необхідна література
Другак В. М. Теоретичні та методичні основи економіки землекористування. - К.: ЦЗРУ, 2004. — 152 с. Інженерна геодезія: підручник /С.П.Войтенко – К.: Знання, 2012. – 574 с. Соловій І.П., Іванишин О.Т., Лавний В.В. та ін. Землекористування: еколого-економічні проблеми, конфлікти, планування. — Львів: Афіша, 2005. — 400 с. Третяк А.М. Землевпорядне проектування. Теоретичні основи і територіальний землеустрій /А.М.Третяк – К.: Вища освіта, 2006. – 527 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заняття проводяться у вигляді лекцій, практичних робіт та організації самостійної роботи. Практичні роботи та завдання самостійної роботи і модульна контрольна робота проводяться після розгляду відповідних тем. Завершується дисципліна в першому семестрі – іспитом.
Методи та критерії оцінювання
Максимальна оцінка за іспит не може перевищувати 40 % підсумкової оцінки (до 40 балів за 100 – бальною шкалою). Умовою отримання позитивної результуючої оцінки з дисципліни є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів за навчання, оцінка за результати навчання, передбачена пунктом 2 не може бути меншою ніж 50% від максимального рівня (не менше 24 та 13 балів відповідно).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Оксана Володимирівна Кустовська
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет