Геодезичне забезпечення землевпорядкування

Освітня програма: Землеустрій та кадастр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Геодезичне забезпечення землевпорядкування
Код дисципліни
ВБ 1.8
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН 2. знати теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомості і земельного кадастру; ПРН 4. Застосовувати методи і технології створення державних геодезичних мереж та спеціальних інженерно-геодезичних мереж, топографічних знімань місцевості, топографо-геодезичних вимірювань для вишукування, проектування, зведення і експлуатації інженерних споруд, громадських, промислових та сільськогосподарських комплексів з використанням сучасних наземних і аерокосмічних методів; ПРН 6. Використовувати геодезичне і фотограмметричне обладнання і технології, методи математичного оброблення геодезичних і фотограмметричних вимірювань;
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Знати загальну теорію топографії і геодезії, методи топографо- геодезичного дослідження; 2.Вміти розуміти топографічні карти і користуватися ними в наукових дослідженнях, практичній та навчальній діяльності; 3.Володіти технологіями і методиками планування і виконання геодезичних, топографічних і кадастрових знімань та комп ́ютерного оброблення результатів.
Зміст навчальної дисципліни
«Геодезичне забезпечення землевпорядкування» розглядає методи і технології створення геодезичних мереж, способи визначення площ земельних ділянок, методи проектування та перенесення розроблених проектів землеустрою на місцевість, методи встановлення та відновлення меж землекористувань, проектування ділянок різними способами, розглядає методи оцінки точності площ ділянок, запроектованих і перенесених у натуру різними способами.
Рекомендована та необхідна література
1. Топографо-геодезична та картографічна діяльність: Законодавчі та нормативні акти. В2-х частинах. Ч.1. Вінниця: Антекс, 2000. 408 с.: іл., табл. 2. Топографо-геодезична та картографічна діяльність: Законодавчі та нормативні акти. В2-х частинах. Ч.2. Вінниця: Антекс, 2002. 656.:іл., табл. 3. Топографо-геодезична та картографічна діяльність: Законодавчі та нормативні акти.Ч.3. Збірник укрупнених кошторисних розцінок на топографо-геодезичні та картографічні роботи. Київ 2003,158 с.:1 іл., 100 табл. 4. Топографія з основами геодезії: підручник / за ред. А.П.Божок, А.М. Молочка. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2009. – 304 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, тест, практичні роботи, звіт по практичній роботі, залік
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання здійснюється у формі диференційованого заліку. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання для успішних студентів. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за залік не може бути меншою 24 балів. Студент допускається до заліку за умови виконання всіх передбачених планом практичних робіт.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет
Геодезії та картографії
Географічний факультет