Фотограмметрія та ДЗЗ в кадастрових системах
Освітня програма: Землеустрій та кадастр
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Фотограмметрія та ДЗЗ в кадастрових системах
Код дисципліни
ОК 4.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 2. Знати теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомості і земельного кадастру
ПРН 5. Використовувати методи збирання інформації в галузі землеустрою, її систематизації і класифікації відповідно до поставленого проектного або виробничого завдання;
ПРН 7. Використовувати методи і технології землевпорядного проектування, територіального та господарського землеустрою, кадастрових знімань та ведення державного земельного кадастру
ПРН 8. Розробляти проекти землеустрою, землевпорядної і кадастрової документації та документації з оцінки земель, складати карти і готувати кадастрові дані із застосуванням комп’ютерних технологій, геоінформаційних систем і цифрової фотограмметрії;
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студенти мають володіти теоретичними знаннями фізичних основ електромагнітного випромінювання, природи і характеристики оптичних випромінювань; особливості проходження випромінювання крізь атмосферу Землі. Мати практичні навички із методів та прийомів фотограмметричного оброблення аерознімків та автоматизованого дешифрування космознімків.
Зміст навчальної дисципліни
"Фотограмметрія та ДЗЗ в кадастрових системах" є обов’язковою дисципліною, що викладається для студентів, що є здобувачами кваліфікаційного рівня магістр. Дисципліна пов’язана із суміжними галузями знань, такими як аерокосмічні методи дослідження, геоінформатика, картографія та є логічним продовженням та завершенням курсів “Основи дистанційного зондування Землі”, “Цифрове оброблення знімків”. Курс складається з двох змістових модулів. Перший присвячено загальним питанням теорії розпізнавання образів, методам і прийомам покращення якості космознімків, фотограмметричним методам оброблення цифрових знімків. У другому модулі розкривається методи і прийоми оброблення космознімків, автоматизованого дешифрування та їх використання для вирішення проблем землеустрою та кадастру.
Рекомендована та необхідна література
1. Білоус В.В., Боднар С.П., Курач Т.М., Молочко А.М., Патиченко Г.О., Підлісецька І.О. Дистанційне зондування з основами фотограмметрії: навчальний посібник. К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2011. – 367 с.
2. Аерокосмічні спостереження в інтересах сталого розвитку та безпеки: Матеріали доповідей Першої Всеукраїнської конференції (Київ, 2008 р.) – Київ: “Наук. думка”, 2008. – 264 с.
3. Аерокосмічні спостереження в інтересах сталого розвитку та безпеки GEO-UA Упорядн. Л.І.Самойленко. – К.: ТОВ “СЕЕМ”, 2008. – 116 с.
4. Греков Л.Д. Космічний моніторинг забруднення земель техногенним пилом/Л.Д.Греков, Г.Я.Красовський, О.М.Трофимчук. – К.: Наук. думка, 2007. – 123 с.
5. Дорожинський О.Л., Тукай Р. Фотограмметрія: Підручник. – Львів: Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2008. – 332 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, лабораторна робота, модульна контрольна робота, опитування, презентація, дискурс, іспит
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за модульно-рейтинговою системою, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки (20%) включає: презентацію (20%), глибинність методології у репрезентованому дослідженні (20%), здійсненність та узгодженість пропозицій (20%), ступінь оригінальності (20%) та визначення методологічних проблем теми, ситуації (20%) та оцінювання практичної підготовки (80%) включає: якісну цілісність спостереження (25%), здатність оцінити проблему (25%), ідентифікація шляхів та методологія вирішення проблеми, яка виникла чи може виникнути (25%), окреслення шляхів вирішення специфічних (неординарних) проблем (25%). Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Формами контролю знань та умінь студентів є: лабораторні роботи; модульні контрольні роботи, самостійна робота. Обов’язковим для заліку є здача двох змістових модулів і усіх лабораторних упродовж семестру.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Тамара
Миколаївна
Курач
Геодезії та картографії
Географічний факультет
Географічний факультет
Ірина
Олександрівна
Підлісецька
Геодезії та картографії
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Геодезії та картографії
Географічний факультет
Геодезії та картографії
Географічний факультет