Актуальні проблеми конституційного, адміністративного та міжнародного публічного права"

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Актуальні проблеми конституційного, адміністративного та міжнародного публічного права"
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здійснювати аналіз суспільних процесів у контексті аналізованої проблеми і демонструвати власне бачення шляхів її розв’язання. Формулювати власні обґрунтовані судження на основі аналізу відомої проблеми. Пояснювати характер певних подій та процесів з розумінням професійного та суспільного контексту. Вміти охарактеризувати системи центральних органів виконавчої влади в Україні, її динаміку та проблеми взаємодії з органами місцевого самоврядування, громадянським суспільством. Знати: основні наукові проблеми формування системи принципів адміністративного права та місця, значення у ній принципу верховенства права, судовї практики Європейського суду з прав людини
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні аспекти становлення та розвитку адміністративного права та його основних інститутів в Україні, особливості класифікації та змісту адміністративних проваджень, їх правову природу; літературні джерела з проблем становлення державної служби, адміністративного судочинства, надання адміністративних послуг, прийняття адміністративних актів, організації системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування; чинне законодавство та судову практику з приводу реалізації та захисту прав і свобод людини в сфері виконавчої влади. • Вміти оцінювати та визначати роль та завдання інститутів адміністративного права, адміністративних проваджень, їх видів, давати правову характеристику окремим адміністративним правовідносинам. Володіти елементарними навичками з підготовки проектів звернень, скарг, адміністративного позову з урахуванням особливостей практичної ситуації та за допомогою правових методів розв’язувати спори, що виникають у сфері виконавчої влади.
Зміст навчальної дисципліни
При вивченні дисципліни розкриваються такі питання: а) розвиток предмету, методу, принципів адміністративного права в умовах демократизації правової системи; б) децентралізація та оптимізація центральних органів виконавчої влади як провідні напрями інституційних реформ; в) удосконалення надання адміністративних послуг в умовах діджиталізації; г) сучасні судові механізми захисту прав людини в сфері виконавчої влади засобами адміністративної юстиції та європейського конвенційного механізму.
Рекомендована та необхідна література
1.Пухтецька А.А. Принципи адміністративного судочинства; Моделі адміністративного судочинства / Адм. процес в Україні: кол. мон.В.Галунько, О.Правоторова.- Херсон: ОЛДІ- ПЛЮС, 2021.-846 с.(с. 27-33; 63-66).2.Пухтецька А.А. Принципи адмін. права: адмін.-правові та євроінт. аспекти оновл. змісту та практики застос.: моногр. Харків: ПП Панов, 2016.- 434 с. 3.Адм. право України: повний курс.Х., 2021. 484 с. 4.Башкатова В., Світличний О. Роль адм. права в зах. прав, свбод, зак.інтересів л. і гром.: моногр.К., 2016. 203 с. 5. Бевзенко В. Критерії адм. юрисдикції.Суд. і прав. газета. 2020.29.05.URL: bit.ly/ 3gHTYAK. 6. Мороз О. Дискрец. повноваж. ОМС.2019.#5. 7.Мухін В. Роль інд. прав. актів в регул. соц. відносин.Прикарпат. часопис.2017.Вип.5 С.19-21. 8. Омельянович О.Публ. сл. в Україні: пон. та сутн.Часопис КУП.2016.#2. С. 397-402. 9.Шевченко О. Інст. публ. служби в Україні та пит. протидії корупції.Публ. адм.: наук. досл.і розв.2018.#2.P.36-46.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Контроль знань здійснюється за кредитно-модульною системою, загальну кількість балів формують семестрові бали, отримані під час опанування навчальних модулів. Передбачено проведення лекцій, практичних занять, а також самостійну роботу, самостійних завдань.
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів - семестрові форми оцінювання: 1. експрес опитування – від 1 до 4 балів; 2. колоквіум – від 3 до 4 балів; 3. доповіді та наукові роботи – від 6 до 7 балів; 4. тестування (з набору суджень вибрати вірні) – від 6 до 7 балів; 5. три модульні контрольні роботи – від 2 до 4 балів за кожну (всього: від 6 до 12 балів); 6. проміжний контроль (підсумкова контрольна робота) – 2 до 6 балів. - підсумкове оцінювання: іспит.
Мова викладання
Українська