Взаємодія органів примусового виконання рішень судів з правоохоронними органами
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Взаємодія органів примусового виконання рішень судів з правоохоронними органами
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Знати сучасні наукові здобутки щодо дослідження поняття взаємодії і поняття правоохоронного органу як правових категорій, знати сучасні методи дослідження. Критично осмислювати відібрані матеріали на предмет ефективного правового регулювання процедури взаємодії.
Формувати навички розв’язання проблем виявлених в процесі дослідження ефективності правового регулювання процедур взаємодії органів примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) з правоохоронними органами або моделювання напрямків взаємодії з метою розвитку нових процедур; формувати навички виявлення нових напрямків взаємодії органів примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) з правоохоронними органами з урахуванням аспектів соціальної значимості виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), формувати володіння навичками письмового та усного обгрунтування своєї позиції, наведення переконливих аргументів.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання загальних положень цивільного процесуального, господарського процесуального, адміністративного процесуального права, виконавчого та виконавчого процесуального права; вимог законодавства України до процесуальних документів у виконавчому провадженні.
Володіння навичками аналізу нормативно-правових актів на предмет ефективного регулювання юридичної процедури взаємодії органів примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) з іншими правоохоронними органами; підготовки проектів змін нормативно-правових актів щодо питань взаємодії органів примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) з іншими правоохоронними органами., обгрунтування суспільної обумовленості їх прийняття, прогнозування результати їх впливу на відповідні суспільні відносини; правового моделювання напрямків ефективної взаємодії органів примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) з іншими правоохоронними органами.
Зміст навчальної дисципліни
В межах навчальної дисципліни вивчаються: взаємодія як правова категорія; поняття і система правоохоронних органів в Україні: проблемні аспекти; взаємодія органів примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) з органами Міністерства внутрішніх справ України; взаємодія органів примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) з органами Державної фіскальної служби України; взаємодія органів примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) з органами Державної служби фінансового моніторингу України; взаємодія органів примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) з органами Державного агентства рибного господарства України; взаємодія органів примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) з органами Державного агентства лісових ресурсів України
Рекомендована та необхідна література
Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів: Закон України від 02.06.2016 р.№ 1403-VIII. URL: http://zakon2.rada.gov.ua/
Про затвердження Порядку взаємодії Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України та органів і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів: Наказ Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства юстиції України від 10.09.2018 № 736/2896/5. URL: http://zakon2.rada.gov.ua/
Про затвердження Порядку взаємодії органів та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів, та органів Державної прикордонної служби України під час здійснення виконавчого провадження: Наказ Міністерства внутрішніх справ України від 30.01.2018 № 256/5/65. URL: http://zakon2.rada.gov.ua/
Виконавче провадження : підручник / Н. Ю. Голубєва, І. В. Андронов, І. О. Бут;. Одеса : Фенікс, 2020. 459 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота.
Методи: організації та здійснення навчально-пізнавальної діяльності, стимулювання й мотивації навчально-пізнавальної діяльності, контролю (самоконтролю, взаємоконтролю), корекції (самокорекції, взаємокорекції) за ефективністю навчально-пізнавальної діяльності.
Методи та критерії оцінювання
Усний та письмовий контроль, самоконтроль.
Семестрові форми оцінювання: письмова робота– від 0 до 10 балів; усна презентація письмових робіт – від 1 до 10 балів; участь в обговоренні і дискусіях з проблемних питань– від 1 до 5 балів; модульний контроль – від 0 до 20 балів. Упродовж семестру для визначення рівня досягнення результатів навчання, студенти пишуть письмові роботи з тем, за якими заплановані семінарські заняття, а під час семінарів і лекцій демонструють набуті навички, усно презентуючи письмові завдання, беручи участь в обговоренні і дискусіях. Під час модульного контролю визначається рівень досягнення результатів навчання студентів з тем запланованих на самостійне опрацювання в формі усного опитування, а також опрацьованих письмових завдань з урахуванням зауважень і рекомендацій за результатами усної презентації. Підсумкове оцінювання: залік.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ірина
Степанівна
Мельник
Кафедра нотаріального, виконавчого процесу та адвокатури, прокуратури, судоустрою
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра нотаріального, виконавчого процесу та адвокатури, прокуратури, судоустрою
Навчально-науковий інститут права