Вчинення протесту векселя
Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Вчинення протесту векселя
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Знати сучасні методи дослідження, сучасні ресурси для збору і інтегрованого аналізу матеріалів. Критично осмислювати відібрані матеріали. Знати основні вимоги до офіційно ділового стилю юридичного документ.
Знати аспекти становлення та розвитку правового інституту протесту векселя в Україні, сутність протесту векселя, суть і значення «сили векселя», види протестів векселя і правові наслідки їх вчинення, строки, які застосовує нотаріус при вчинення протесту векселя, процесуальний порядок вчинення протесту векселя в залежності від виду протесту, нотаріальне діловодство при вчиненні протесту векселя тощо.
Уміти усно та письмово формулювати власну позицію і наводити переконливі аргументи в процесі аналізу проблемних питань правового регулювання процедури вчинення протесту векселя.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання загальних положень цивільного, господарського, вексельного, нотаріального та нотаріального процесуального права; вимог законодавства України до нотаріально-процесуальних документів.
Володіння навичками оцінювання та визначення правової природи документів, на підставі яких може бути вчинений протест векселя, їх змісту; підготовки проекту протесту векселя з урахуванням особливостей практичної ситуації та вимог чинного законодавства України.
Зміст навчальної дисципліни
В межах навчальної дисципліни вивчаються: протест векселя як міжгалузевий правовий інститут, нотаріальне провадження при вчиненні протесту векселя, особливості виникнення нотаріальних процесуальних правовідносин щодо опротестування векселя, вексель як об’єкт дослідження в нотаріальному процесі, нотаріальні процесуальні строки при вчиненні протесту векселя.
Рекомендована та необхідна література
1. Катков В.Д. Общее учение о векселях. – Харьков: товарищество «Печатная С.П. Яковлева», 1904. – 363 с.
2. Мельник І.С. Вексель як документ в нотаріальному процесі // Право України. – 2006. – № 2. – С. 54-57.
3. Мельник І.С. Строк платежу як реквізит векселя (аналіз нотаріальної практики) // Молодь у юридичній науці: Збірник тез доповідей Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених «П’яті осінні юридичні читання». Хмельницький, 27–28 жовтня 2006 р. – Хмельницький: В-во: ХУУП, 2006. – У 5-ти частинах: Частина четверта. – С. 34 –36.
4. Мельник І.С. Суть і значення нотаріального провадження про протест векселя // Право України. – 2006. – № 5. – С. 107–110.
5. Сидоров І.Ф. Виконання вексельних зобов'язань: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / НАН України; Інститут держави і права ім. В.М. Корецького. – К., 2003. – 18 с.
7. Фукса С.Я, Фурса Є.І, Бордюг Т,О., Фурса Є.Є. Нотаріальний процес.Інтерактивний курс (з практикумом). Підручник. Київ:Алерта. 2021, 480с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота.
Методи: організації та здійснення навчально-пізнавальної діяльності, стимулювання й мотивації навчально-пізнавальної діяльності, контролю (самоконтролю, взаємоконтролю), корекції (самокорекції, взаємокорекції) за ефективністю навчально-пізнавальної діяльності.
Методи та критерії оцінювання
Усний та письмовий контроль, самоконтроль.
Семестрові форми оцінювання: письмове вирішення задач – від 0 до 10 балів; усна презентація письмового вирішення задач – від 1 до 10 балів; участь в обговоренні і дискусіях з проблемних питань від 1 до 5 балів; модульний контроль - від 0 до 20 балів. Упродовж семестру для визначення рівня досягнення результатів навчання, студенти письмово і усно вирішують ситуативні задачі, складають проекти нотаріальних-процесуальних документів з тем навчальної дисципліни, під час семінарів і лекцій демонструють набуті навички, усно презентуючи письмові завдання, беруть участь в обговоренні і дискусіях щодо проблемних питань правового регулювання процедури вчинення протесту векселя. Під час модульного контролю визначається рівень досягнення результатів навчання студентів в формі усної презентації розв’язку ситуативної задачі, а також відповіді на теоретичні питання. Підсумкове оцінювання: залік
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ірина
Степанівна
Мельник
Кафедра нотаріального, виконавчого процесу та адвокатури, прокуратури, судоустрою
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра нотаріального, виконавчого процесу та адвокатури, прокуратури, судоустрою
Навчально-науковий інститут права