Кадровий менеджмент

Освітня програма: Освітньо-наукова програма "Менеджмент організацій і адміністрування"

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Кадровий менеджмент
Код дисципліни
ВК 3.2.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН 1. Критично осмислювати, вибирати та використовувати необхідний науковий, методичний і аналітичний інструментарій для управління в непередбачуваних умовах. ПРН 2 Ідентифікувати проблеми в організації та обґрунтовувати методи їх вирішення. ПРН 3. Проектувати ефективні системи управління організаціями (в частині кадрового забезпечення). ПРН 6. Мати навички прийняття, обґрунтування та забезпечення реалізації управлінських рішень в непередбачуваних умовах, враховуючи вимоги чинного законодавства, етичні міркування та соціальну відповідальність. ПРН 7. Організовувати та здійснювати ефективні комунікації всередині колективу, з представниками різних професійних груп та в міжнародному контексті. ПРН 10. Демонструвати лідерські навички та вміння працювати у команді, взаємодіяти з людьми, впливати на їх поведінку для вирішення професійних задач.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальних дисциплін: «Менеджмент», «Менеджмент організацій», «Управління персоналом», «Формування системи прикладних методів менеджменту». 2. Знання теоретичних основ економічної теорії, макро- та мікроекономіки, психології, соціології, права. 3. Вміння розраховувати показники, що характеризують кадрове забезпечення діяльності організацій; проводити обробку кадрової документації та статистичних даних, здійснювати аналіз кадрових процесів та статистичної інформації. 4. Володіння елементарними навичками: математичного моделювання, прогнозування, користування Microsoft Office Word, Microsoft Office Excel, Microsoft PowerPoint.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1. "Зміст та особливості кадрового менеджменту в сучасних умовах. Організаційно-правовий супровід процесів формування персоналу організацій". Сучасні тренди у сфері кадрового менеджменту. Принципи кадрового менеджменту. Сучасні вектори розвитку соціально-трудових відносин зайнятості. Віддалена робота та дистанційна зайнятість як новий формат зайнятості. Доцільність залучення персоналу на умовах лізингу та аутстафінгу. Змістовий модуль 2. "Технології кадрового менеджменту у процесах ефективного використання та розвитку персоналу організацій". Компенсаційний менеджмент як модель винагороди за працю. Практичні аспекти винагороди за працю. Підходи у проектуванні компенсаційного пакету. Інноваційні технології та нормативно-правове поле управління розвитком персоналу. Особливості процедури вивільнення персоналу. Ефективність діяльності департаменту людських ресурсів: метрики визначення та напрями підвищення.
Рекомендована та необхідна література
1. Кодекс законів про працю України в чинній редакції. [Електронний ресурс]. URL:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#Text. 2. Класифікатор професій ДК 003:2010 [Електронний ресурс].URL: http://hrliga.com/index.php?module=norm_base&op=view&id=433 3. Довідник кваліфікаційних характеристик [Електронний ресурс].URL: http://www.jobs.ua/ukr/dkhp/ 4. Загородня Н. П. Управління персоналом: теорія і практика [Текст] : навч. посіб. / Н. П.Загородня, Д. Г. Кучеренко ; НДІ соц.-екон. розвитку. – Київ : Центр учбової літератури, 2021.– 269 с. 5. Колот А.М. Мотиваційний менеджмент: підручник. / А.М.Колот, С.О.Цимбалюк. – К. :КНЕУ, 2014. – 479 с. 6. Менеджмент персоналу : практикум / [В.М.Петюх, Б.Г.Базилюк, О.О.Герасименко та ін.]; за наук. ред. канд. екон. наук, доц. О.О.Герасименко; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. Вадима Гетьмана", Ін-т бізнес-освіти. – Київ : КНЕУ, 2014. – 380 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Проблемно-орієнтоване навчання: лекції, семінари, індивідуальні завдання, консультації, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Оцінка за роботу на семінарських заняттях та контрольна робота за змістовим модулем 1 «Організаційно-правовий супровід процесів формування та руху персоналу організацій» – 40 балів (рубіжна оцінка 24 бали). Оцінка за роботу на семінарських заняттях та контрольна робота за змістовим модулем 2 «Технології кадрового менеджменту у процесах ефективного використання персоналу організацій» – 40 балів (рубіжна оцінка 24 бали). Підсумкове оцінювання проводиться у формі підсумкової контрольної роботи з максимальною оцінкою 20 балів (рубіжна оцінка 12 балів).
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності
Економічний факультет