Нотаріальні процесуальні документи: теорія, методика, практика

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Нотаріальні процесуальні документи: теорія, методика, практика
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здатність застосовувати загальні та спеціальні знання в сфері нотаріального посвідчення прав та фактів, що мають юридичне значення та вчинення інших нотаріальних дій з метою надання їм юридичної вірогідності. Здатність застосовувати алгоритми збору, обробки та аналізу значних обсягів інформації, необхідної для складання, засвідчення, посвідчення, оформлення відповідних нотаріальних процесуальних документів, та документів, пов’язаних з роботою з Єдиними та Державними реєстрами. Здатність до розроблення проектів нотаріальних документів, відповідно до процедури; здатність приймати обґрунтовані рішення щодо застосування правових норм при розв’язанні спірних питань, які виникають у осіб, які звертаються до нотаріуса за посвідченням правочинів.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати теорію нотаріального процесу, норми цивільного, земельного, сімейного, спадкового законодавства та особливості їх застосування нотаріусами при вчиненні нотаріальних дій; процедуру вчинення нотаріусами нотаріальних дій. Вміти аналізувати відповідні правовідносини, визначати їх правову природу, структуру. Володіти елементарними навичками з підготовки проекту нотаріального процесуального документу з урахуванням особливостей практичної ситуації.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на формування у студентів поняття, теоретичних знань, практичних навичок та вмінь складати нотаріальні документи, які за змістом та формою відповідають вимогам законодавства та відповідних нормативних актів. В межах навчальної дисципліни здійснюється поглиблене дослідження нотаріальної практики, вивчаються особливості виготовлення нотаріальних документів на підтвердження вчинення нотаріусами відповідних нотаріальних дій, аналізуються аспекти документального оформлення рішень, що приймаються нотаріусами в процесі вчинення нотаріальної дії та особливості ведення відповідних реєстрів нотаріусами.
Рекомендована та необхідна література
Про нотаріат. Закон України від 02.09.1993р № 3425-XII. Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України : Наказ Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5 Про затвердження Правил ведення нотаріального діловодства: Наказ Мін'юсту України від 22.12.2010 № 3253/5. Про інформацію Закон України від 02.10.1992 р. № 2657-ХІІ. Про обов’язковий примірник документів. Закон України від 09.04.1999 р. № 595-ХIV. Про внесення змін до Порядку посвідчення заповітів доручень, прирівнюваних до нотаріально посвідчених. Постанова Кабінету Міністрів України від 06.07.2006 № 940. Про затвердження Положення про Спадковий реєстр Наказ Міністерства юстиції України від 07.07.2011 N 1810/5. Про затвердження Порядку державної реєстрації заповітів і спадкових договорів у Спадковому реєстрі. Постанова Кабінету Міністрів України від 11. 05. 2011 р. N 491.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Набуття знань щодо досягнення студентами таких компетентностей як: здатність показати фундаментальні знання про особливості складання та посвідчення нотаріальних процесуальних документів, відтворити глибокі знання про вимоги, що висуваються до нотаріальних процесуальних документів та процедури їх посвідчення; критично осмислювати положення чинного законодавства, яким регулюються вимоги до змісту, форми нотаріального процесуального документу та процедури його складання та посвідчення; професійно представляти інтереси клієнта у різних правових ситуаціях.
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів: рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається зі результатами написання тестів, письмових самостійних контрольних робіт та під час колоквіуму. Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові самостійні контрольні роботи з задачами та відкритими питаннями. Для визначення рівня досягнення результатів навчання студенти пишуть підсумкову контрольну роботу, а під час колоквіуму демонструють набуті навички, аргументуючи розв’язки та надані рекомендації, передбачені умовами задач. Підсумкове оцінювання: письмовий іспит
Мова викладання
Українська